Etiketler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Strep-A açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki Strep-A vakaları hakkında açıklama yaptı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bakan Koca Türkiye'de az sayıda "beta-hemolitik streptokok (Strep-A)" vakası olduğunu söyledi.

Küçük Aras'ın ölümü Meclis gündeminde: Bakanlık Strep A salgınını gizliyor mu?

İstanbul'da 3 yaşındaki Aras Sönmez hayatını Strep A kaybettiği ortaya çıktı. CHP'li Murat Emir konuyu meclise taşıyarak Sağlık Bakanlığına daha çok çocuklarda etkili olan enfeksiyon hakkında uyarıda bulundu, ' Ölümleri gizlemek yerine şeffaf olun.' dedi.

3 ilde Strep A paniği! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan uyardı: Hemen yoğun bakıma

Çocukların bünyeleri bu ay 3 ayrı virüsle mücadele ediyor. Bunlara bir de Strep A enfeksiyonu eklendi. Başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde görülen ve şimdiye kadar 20’den fazla çocuğun hayatını kaybetmesine neden olan Strep A, ülkemizde de görüldü. Türkiye’de 3 ilde tespit edilen Strep A enfeksiyonu için uzmanlar önemli uyarılarda bulunuyor.

Korkulan oldu! Çocukları öldüren Strep A virüsü Türkiye'de!

İngiltere ve Galler'de görülmeye başlayan hastalık endişe yaratmaya devam ediyor. Enfeksiyonların ve yatışların fazla olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği Şefi Prof. Dr. Şirin Güven uyarılarda bulunarak detayları aktardı.

Ölümler dünyaya yayıldı 5 yaşında hayatını kaybetti! İşte ölümcül virüsün ilk belirtisi

İlk olarak ingiltere'de görülen ve farklı ülkelerde de görülmeye başlayan üçlü virüs olarak bilinen Strep A'nın son kurbanı 5 yaşındaki çocuk oldu. İşte ölümcül virüs Strep A'nın ilk belirtisi...

Strep A bakterisi nedir? Çocukları hedef alıyor, 3 ayda 6 çocuğu öldürdü!

Çocukların başı koronavirüsten sonra şimdi de sinsi bir bakteri çeşidi olan Strep A ile dertte! Strep A bakterisi nedir? Okullarda bulaşıyor ve İngiltere'de ortaya çıktı. 3 ayda 6 çocuk bu bakterinin yarattığı enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetti. Okullardan bulaşan bu hastalığın aşısı yok, ilaçla tedavi öneriliyor. Strep A nedir?