Türkiye siyasetinde son zamanların en çok konuşulan konularından birisi de Erdoğan ile Özel'in buluşması oldu. Bu buluşmaya dair yorumlar devam ederken, CHP eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu, görevi devralan Özgür Özel'e sert bir uyarıda bulundu. Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın ekonomide sert kararlar alacağını ve bu duruma kimsenin ortak olmaması gerektiğini vurguladı. Erdoğan'ın bu duruma ortak aradığını ve kimsenin bu durumun yanlısı olmaması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, sosyal medyadaki; “Sarayla müzakere değil mücadele edilir” eleştirisi ile ilgili da açıklamalarda bulundu. 

TEK DERDİMİZ ANAYASA MI ?

Sözcü yazarı Aytunç Erkin’e konuşan Kılıçdaroğlu;
“Partiden tamamen bağımsız, sade bir yurttaş olarak düşüncelerimi söylüyorum. Bu kadar fazla sorunların yaşandığı ülkemizde, anayasa değişikliği konuşuluyor.Erdoğan’ın keyfine göre anayasaya mı değiştireceğiz? Yapılan bütün değişiklikler Erdoğan’ın isteğiyle oldu ve ülkenin hali ortada. Bunun neresini değiştirecek?" dedi. 

Devlet Bahçeli'den çok sert 'normalleşme' tepkisi Devlet Bahçeli'den çok sert 'normalleşme' tepkisi

ORTAK ARIYOR!


Seçimlerin ardından gelen siyatteki uzlaşmalar hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı; " Ben bütün sorunların bundan sonra daha da büyüyeceğini söylüyorum. Ekonomide sert kararlar alınacak, işsizlik, fakirlik artacak, dolar yükselecek. Tüm bunlar yaşanırken, Erdoğan kendisine ortak arıyor, kimse bu suça ortak olmamalı ! CHP halkın temsilcisidir, halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz, sarayın değil. Tekrar söylüyorum, ekonomide sert tedbirler bizi bekliyor. Mehmet Şimşek sert tedbirler alacak. Kimse Erdoğan'ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı."