14:39 Politika • Bugün 14:39

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre, değişim kelimesini parti içinde zaten sürekli uyguladıklarını belirterek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde birçok yeniliğe imza attıklarını ve parti içindeki desteklerin Kılıçdaroğlu'ndan yana olduğunu ifade etti. Kurultayda Kılıçdaroğlu'nun açık ara kazanacağını söyledi.

14:36 Yerel • Bugün 14:36

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak amacıyla geçici yurt imkânı sağlamaya devam ediyor.

14:31 Yerel • Bugün 14:31

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Özel Halk Otobüsleri ile yaşanan süreç hakkında bilgilendirme yayınlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), gazi ve şehit yakınlarıyla basın mensupları harici 22 grubu kapsayan ücretsiz ulaşım kartı sahiplerini taşımayan 9 özel halk otobüsünün trafikten men edildiğini bildirdi

14:22 Spor • Bugün 14:22

Bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray, UEFA Konferans Ligi'nde ise Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yer almasıyla Türkiye'nin UEFA ülke puanı artıyor. Galatasaray'ın Kopenhag'a berabere kalması, Fenerbahçe'nin Nordsjaelland'ı yenmesi ve Beşiktaş'ın Club Brugge ile berabere kalması sonucunda Türkiye, ülke puanına toplamda 1 puan ekleyerek UEFA ülke puanı sıralamasında 9. sıraya yükseldi.

13:54 Gündem • Bugün 13:54

Menzil 'şeyhi' Muhammed Mübarek El-Hüseyni'ni Avrupa Turuna çıktı. Belçika ve Danimarka'dan gelen görüntüler Menzil'in Avrupa'daki durumunu da gözler önüne serdi. Şeyhin yollarına gül döktüler..

13:47 Gündem • Bugün 13:47

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık, "Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) ile PKK arasında iltisakı araştırmadan derneğe yemek kartları verdiği" suçlamasıyla yargılanıyordu. Ancak mahkeme, Saltık'ı "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan beraat kararı verdi.

13:35 Gündem • Bugün 13:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na giderken LGBT renklerinin bazı alanlarda kullanılmasından rahatsızlık duyduğunu ve bu konuyu BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmek istediğini ifade etti. Ancak Erdoğan'ın bu dekorun LGBT mücadelesini temsil eden 'gökkuşağı bayrağı' değil, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi için belirlenen 17 farklı rengi temsil ettiği belirtildi.

13:34 Gündem • Bugün 13:34

Amerikalı bir genç avukat, 1. Dünya Savaşı'nda Türkiye'nin üzerine kurulan planları anlatırken Mustafa Kemal Atatürk'ten övgüyle bahsetti. 'Bir adamın cesareti sayesinde... Mustafa Kemal bağımsızlık mücadelesine öncülük etti.'

13:15 Ekonomi • Bugün 13:15

ABD Merkez Bankası'nın Fed faiz kararını açıklamasının ardından gözler altın fiyatlarına çevrildi.. Para ve Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş gram altın için beklentisini açıkladı ve yatırımcıyı uyardı. Fed'in kararı altın fiyatlarını etkiledi mi? Altında son fiyatlar nasıl? Altın bugün ne kadar* İşte İslam Memiş'in kritik açıklamaları..

13:02 Dünya • Bugün 13:02

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna'ya 325 milyon dolar değerinde yeni askeri yardım paketi sunduklarını açıkladı. Yardım paketi, hava savunma füzeleri de dahil olmak üzere çeşitli askeri teçhizatları içeriyor ve Ukrayna'nın hava savunma yeteneklerini artırmaya yönelik destek sağlıyor. ABD, Rusya'nın özel askeri operasyonunun başladığı tarihten bu yana Ukrayna'ya 43 milyar 900 milyon dolarlık askeri yardım sağlamış oldu.