Ünlü ekonomistten dikkat çeken asgari ücret açıklaması! Ünlü ekonomistten dikkat çeken asgari ücret açıklaması!

Kırmızı etten sonra beyaz et fiyatlarında da fahiş artışlar gözlemlenmesi üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, tavuk ihracatına yasak getirmeyi de içeren bir dizi tedbirle fiyatlarda dengeyi sağlamayı hedefliyor.

CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, canlı yayında Ticaret Bakanlığı'nın beyaz et fiyatlarını düşürmek için çalışma başlattığını söyledi. Ticaret Bakanlığı'nın beyaz etteki fahiş fiyat artışını engellemek için tavuğa yurt dışına ihracat yasağı geleceğini açıklayan Uludağ, bu yasak ile yurt dışına ihraç edilen tavuğun iç piyasaya yönlendirileceğini ve fiyat artışının önüne geçileceği ifade etti.

Uludağ, Ticaret Bakanlığı'nın geçtiğimiz günlerde İstanbul'da 136 fahiş fiyat denetçisinin Ticaret Bakanlığı tarafından göreve başlatıldığını hatırlattı. Fahiş fiyat denetçilerinin "Kırmızı etteki fiyat artışının beyaz eti de etkiledi" dediğini söyleyen Uludağ, vatandaşın beyaz ete yöneldiğini, alınan tedbirlerle beyaz et arzının artarak fiyatların düşeceğine  inandığını  belirtti.

KIRMIZI ET İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR VAR

Kırmızı et fiyatları ile ilgili Bakanlığın açıklamada bulunduğunu belirten CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Uludağ, "Kırmızı etle ilgili de çalışmalar var. Önümüzdeki günlerde Kurban Bayramı var. Piyasaya et sürümü daha da artacak. Kırmızı etin fiyatları da düşecek" ifadelerini kullandı.

BAKAN BOLAT: FIRSATÇILARA İZİN VERMEYECEĞİZ
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, piyasadaki fiyat artışlarıyla ilgili son açıklamasında "Fırsatçılara, stokçulara, karaborsa zihniyetine izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki yakın günlerde yeni düzenlemelerle bu konuda çok daha sıkı şekilde bir çalışma içinde yola devam edeceğiz." demişti.

Editör: Gülşah Yıldız