Günümüz ekonomik krizini de göz önünde bulundurarak, emeklilerin Kurban Bayramını rahat bir şekilde geçirmeleri için, 3 Bin TL'lik bayram ikramiyesinin en az asgari ücret kadar olmasını ve vatandaşların kurban alabilmesine destek olunması gerektiğini savunan CHP'li Gürer, konuyla ilgili TBMM Başkanlığına kanun teklifi sundu. 

3 BİN'E 3 KİLO ET 

Bayram ikramiyesi olan 3 Bin TL ile, 3 kilo etin bile zor alındığını ifade eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer , "Ülkede yaşanan ekonomik krizin faturası maalesef emekliye kesiliyor. En düşük 10 bin TL ile emekliler geçinmeye çalışırken bugün bir kurbanlığın fiyatı 12-15 bin TL'den başlıyor. Bayramda bari bir rahat yüzü görüp, hiç olmazsa kurbanlarını kesseler diye düşünerek bu teklifi hazırladım" ifadelerini kullandı. 

Ayak basmadığı kıta olmayan Ali Erbaş 11 km ötedeki Anıtkabir'i hiç ziyaret etmedi! Ayak basmadığı kıta olmayan Ali Erbaş 11 km ötedeki Anıtkabir'i hiç ziyaret etmedi!

ÖNEMLİ BİR ADIM 

CHP'li Vekil Gürer sözlerine şunları ekledi; " Eğer verdiğim teklif kabul edilirse emeklilerin bayram döneminde ihtiyaçlarını karşılaması ve bir nebze de olsa rahatlaması için bir adım atılmış olacaktır. Ak Parti iktidarında maalesef ekonomik krizin faturası emekliye ve dar gelirliye kesilmiş ve vatandaşlar geçim sıkıntısı ile baş başa bırakılmıştır. Bu adımla birlikte toplumsal refah ve emeklilerin ekonomik durumunun bir nebze de olsa iyileştirilmesi yönünde önemli bir adım olarak ele alınmalıdır."