CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye'deki emekli maaşlarının düşük olmasına dair yaşadığı bir anıyı paylaşarak durumu eleştirdi. Almanya ziyareti sırasında Türkiye'deki emekli maaşlarının döviz cinsinden değerini anlatmaya çalışırken, Almanların tepkisinin şaşkınlık olduğunu ifade etti.

Özel, yerel seçimleri CHP'nin kazandığı Denizli'de yaptığı konuşmada, Almanya ziyareti sırasında Türkiye'deki emekli maaşlarını döviz cinsinden örneklendirdiğini belirterek, "272 Euro maaş alıyor emeklimiz dedim, tercüme hatası sandılar, 'bir 0 eksik değil mi?' dediler. Türkiye’deki 272 Euro’luk emekli maaşının Almancaya tercümesi yok." ifadelerini kullandı. Özel, "Emeklimizi bu sefalete mahkum edenlere yazıklar olsun," diyerek tepkisini gösterdi.

Konuşmasında emekli maaşlarının yetersizliği üzerinden hükümeti eleştiren Özel, iktidarın halkı yoksulluğa mahkum ettiğini söyledi. Emekli maaşlarının Türkiye'deki ekonomik gerçeklere uymadığını vurgulayan Özel, hükümetin emeklilere yönelik politikalarını sert bir şekilde eleştirdi.

Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu depremde en riskli olan bölgeyi açıkladı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu depremde en riskli olan bölgeyi açıkladı

Özel, pazar günü (28 Nisan) ataması yapılmayan öğretmenlerle Ankara'da bir araya geleceklerini söyledi, büyük emekli mitingi için ise tarih vermedi.

Editör: Nigar Topcu