Sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, yaklaşık 5 aydır tutuklu bulunduğu cezaevinde anoreksiya hastalığına yakalanarak 37 kiloya kadar düştü. Durumu kötüleşen ve hastaneye kaldırılan Candan için, ani bir tahliye kararı verdildi.

Sosyal medya fenomenlerine yönelik, geçtiğimiz yıl düzenlenen dolandırıcılık ve kara para aklama operasyonları kapsamında Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin de suçlu olduğu iddia edilmişti. Ucuz otomobil satın almaya aracı olma amacıyla bir çok kişiyi dolandıran bir örgütle iş birliği içinde oldukları iddia edilen Candan kardeşler, 16 Kasım 2023’te tutuklanmıştı.

37 KİLOYA DÜŞTÜ, ANOREKSİYA OLDU

Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutukluluk halleri devam eden kardeşlerinden Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek için yemek yemeyi bırakarak yeme bozukluğuna yakalandı. Bunun sonucunda ise anoreksiya nevroza teşhisi konulan Nihal Candan, hastaneye kaldırıldı. Doktorlar tarafından psikolojisinin de bozuk olduğu ifade edilen Candan için, tedavisine cezaevinde devam edilemeyeceği görüşü bildirildi.

Demet Evgar ödül törenine tekerlekli sandalyeyle katıldı Demet Evgar ödül törenine tekerlekli sandalyeyle katıldı

Mahkeme tarafından, Candan’ın tutuksuz yargılanarak tahliye edilmesine karar verildi. Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre; Nihal Candan'ın bugün saat 17.00'de tahliye edilmesini beklediklerini ifade eden Candan kardeşlerin avukatı Kasım Ergün ise, "Bu kararı bekliyorduk ve mahkemede zaten durumu değerlendirip bu yönde karar verdi. Tedavisine hastanede devam edilecek" dedi.