Etiketler

Yapay zeka İstanbul depremini çizdi. Manzara dehşet verici!

Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın Marmara Denizi'nden geçen kısmının her an kırılabileceğini belirten uzmanlar, olası depremin 7.2 ile 7.6 arasında şiddette olacağını dile getiriyor. Yapay zeka teknolojisi, olası Marmara depreminin ardından İstanbul'da yaşanacak yıkımı resmetti. İşte, yapay zekaya göre İstanbul depremi görüntüleri...

Uzman isimden uyarı! İşte İstanbul'da zemin sıvılaşmasının en yüksek olduğu 4 nokta

Kahramanmaraş merkezli depremler ardından uzmanların olası Marmara depremine dair uyarıları devam ediyor. Jeoloji profesörü Süleyman Dalgıç, İstanbul'un birçok noktasında dere yatakları bulunduğunu ve sıvılaşmanın en çok dere yataklarında yaşandığını belirterek Marmara Denizi kıyıları, boğaz kıyıları, Haliç kıyıları, Karadeniz kıyıları ve Fatih için uyarıda bulundu.

Meteoroloji ve Valilik uyardı! Marmara için sağanak yağış alarmı

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Marmara Bölgesi çarşamba günü itibarıyla yeni yağışlı bir havanın etkisi altına girecek. Sağanağın perşembe günü etkisini daha da artırması bekleniyor. Meteoroloji'nin ardından bir uyarı da İstanbul Valiliği'nden geldi.

Meteoroloji uyardı! Marmara'ya yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından, Marmara Bölgesi'nin 22 Mart'tan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

Prof. Dr. Celal Şengör'den deprem açıklaması! 100 bin insan ölebilir

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 49 bin 589 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından, Türkiye’de beklenen Marmara depremine ilişkin endişeler de artmış durumda. CNN International'a açıklama yapan Prof. Dr. Celal Şengör, olası bir depremde 100 bin kişinin yaşamını yitirebileceğini söyledi.

Naci Görür İstanbul depremi için uyardı! 'Türkiye siyasi bağımsızlığını kaybeder'

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan iki büyük Kahramanmaraş depremi sonrası gözler beklenen Marmara depremine çevrildi. Herkesin korkuyla beklediği deprem hakkında konuşan deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, 'İddia ediyorum. Türkiye ekonomik olarak bağımsızlığını kaybettiği gibi, siyasi bağımsızlığını da kaybeder.' ifadelerini kullandı.

Japon deprem uzmanından korkutan açıklama: Marmara'da 4 tehlikeli nokta

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından gözler olası İstanbul depremine çevrildi. Marmara Bölgesi'nde 4 yerde tehlikeli nokta olduğunu söyleyen Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Akdeniz bölgesinde olası tsunamiye de dikkat çekti.

Deprem uzmanından ürküten Marmara uyarısı!

Türkiye'nin her yerinde depremler meydana gelebileceğini belirten Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, 'Marmara Bölgesi'nde 4 yerde tehlikeli nokta var' ifadelerini kullandı.

İstanbul'da 9 şiddetinde deprem demişti! O sözlere açıklık getirdi

Prof. Dr. Naci Görür, 'Olası Marmara depreminin şiddeti 9’u bulur' ifadeleriyle ilgili açıklama yaptı. 'Anlaşılan bu kadar uğraşımıza rağmen bazı şeyleri anlatamamışız.' diyerek sitem eden Görür, depremin büyüklüğü ile şiddeti farklı şeyler olduğunu söyleyerek 'İstanbul’da 7 mertebesinde bir deprem olursa Marmara kıyılarında birçok yerde depremin şiddeti 9 olur.' dedi.

Prof. Dr. Naci Görür 'sandıkta gereğini yapın' diyerek uyardı! Depremin şiddeti 9'u bulur

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den , deprem alarmı verilen bölgeler hakkında önemli açıklamalar geldi. Kahramanmaraş ve Elazığ depremlerini daha önceden bilerek uyarılarda bulunan Naci Görür Marmara depreminin şiddetinin 9 olabileceğini açıkladı.

Naci Görür açıkladı: İşte İstanbul'da çökme ihtimali olan bina sayısı

Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı canlı yayın programında Kayseri ve Marmara Bölgesi'ndeki olası deprem durumlarını değerlendirirken İstanbul için uyarıda bulundu. Görür konuşmasında, İstanbul'da 40 bin binanın çökme riskiyle karşı karşıya olduğunu ve böyle bir durumda 400 bin arama-kurtarma elamanına ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Naci Görür'den korkutan deprem açıklaması

Kahramanmaraş'ta meydana gelen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden sonra gözler olası İstanbul depremine çevrildi. Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi hakkında korkutan bir açıklama geldi. Görür 'Marmara'da depremin 7.2 ile 7.6 arasında değişeceğini düşünüyoruz' dedi.

Marmara Denizi'nde korkutan deprem

Kahramanmaraş depremlerinin ardından Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde depremler olmaya devam ediyor. Bu kez korkutan haber İstanbul'dan geldi. Marmara Denizi'nde 3.9 büyüklüğünde bir deprem oldu. Bursa açıklarındaki depreme ilişkin AFAD'dan açıklama yapıldı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan olası İstanbul depremi için tarih verdi!

Kahramanmaraş merkezli binlerce can kaybına neden olan depremlerden sonra konuşulan olası İstanbul depremi hakkında Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan önemli açıklamalar geldi. Ahmet Ercan 'Eğer arkadaşlarımızın dediği gibi her an deprem olursa Kuzey Marmara'da vay Türkiye'nin haline' dedi.

Uzman isim açıkladı: İstanbul'da o ilçeler 10 şiddetinde sallanacak!

Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz, Marmara depreminde İstanbul'da hangi ilçenin ne kadar etkileneceğini açıkladı. Tüysüz, "En fazla sarsılacak olan yerler denize bakan kısımlar" dedi. İşte detaylar...

Marmara Denizi'nde feribot yangını!

Marmara Denizi'nde Tekirdağ-Balıkesir (Bandırma) seferini yapan feribotta yangın çıktı, 30 yolcu dumandan etkilendi. Yangın mürettebat ve ekiplerin çabasıyla söndürülürken, yolculara kıyıda bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

Uzman isim İstanbul depremi için konuştu: Zemin çok sert balyozla bile kırılmaz

Kahramanmaraş merkezli büyük yıkıma sebep olan depremlerin ardından uzun zamandır Marmara'da olması beklenen deprem tekrar gündeme geldi. Uzmanlar İstanbul ve çevresini uyarırken Jeoloji Mühendisi Dr. İshak Yılmaz İstanbul'da bazı semtler için 'Zemini balyozla kıramıyoruz o kadar sağlam bir alan' ifadelerini kullandı.

Şükrü Ersoy bu illeri uyardı: Depremden kurtulamayız!

Türkiye'nin Deprem Gerçeği konulu panelde konuşan Jeoloji Profesörü Şükrü Ersoy 4 il için deprem uyarısında bulundu. Ersoy İzmir ve İstanbul çevresine dikkat çekerek 'biz bu depremden kurtulamayız' ifadelerini kullandı.

Naci Görür canlı yayında açıkladı: İstanbul'da o ilçeler 9 şiddetinde sallanacak...

Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir canlı yayın programında "Büyük İstanbul Depremi" ile ilgili açıklamalar yaptı. Görür, "Beklediğimiz İstanbul depreminde Marmara sahillerinin çoğu 9 şiddetinde etkileniyor” dedi.

Naci Görür Marmara Bölgesi'ndeki bu illeri uyardı!

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, canlı yayına katılarak depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Görür açıklamalarında Marmara Bölgesi'nde beklenen depreme dikkat çekerek Bursa, Çanakkale, Balıkesir şehirlerinde deprem hazırlıklarının hızlandırılması gerektiğini vurguladı.

Marmara depremi olması durumunda İstanbul'u ne bekliyor? Kuruluşlarla paylaşıldı: 'En az 100 bin yaralı olacak!'

Ülkemizi sarsan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz Kahramanmaraş depremleri sonrası olası Marmara depremi için uzmanlar uyarıyor. Büyük bir korkuyla bahsedilen Marmara depreminde İstanbul'un tamamına yakınının risk altında olduğu ve yıkılabileceği söyleniyor. İstanbul'da olası depreme karşı 'acil müdahale' senaryosu oluşturuldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Savunma Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından hazırlanan senaryo ilgili kuruluşlarla paylaşıldı.

Marmara'da korkutan deprem! İstanbul sallandı

Ülkemizde yaşanan ve tüm Türkiye'yi yasa boğan iki büyük Kahramanmaraş depremlerinin ardından uzmanlar İstanbul depremini işaret ediyor. Son olarak AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre Marmara Denizi merkezli bir deprem meydana geldi. Depremi hisseden İstanbullular panik yaşadı.

Prof. Dr. Celal Şengör'den korkutan deprem açıklaması! Şiddeti 9'a çıkacak

14 gün arayla Kahramanmaraş ve Hatay'da meydana gelen sarsıntılar, deprem gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkardı. 40 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından gözler bir yandan da İstanbul'a çevrildi. Beklenen 'Büyük Marmara Depremi' için dikkat çeken açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Celal Şengör 'Şiddeti 9'a çıkabilir' diyerek İstanbulluları endişelendirdi. Depremin süresiyle ilgili tahminini de açıklayan Şengör, tehlike altındaki ilçeleri de açıkladı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan ürküten deprem açıklaması

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 'İşin ilginç tarafı bu depremin yıkım gücü 12'dir. Böyle bir depremi Türkiye hiç görmedi, dünya da az gördü.' ifadelerini kullanan Ercan, Kuzey Marmara depreminin etkileyeceği en büyük alanın İstanbul olacağını belirtti.

İstanbul depremi için beklenen büyüklük! Fransız deprem bilimci Le Pichon açıkladı

Fransız deprem bilimci ve jeofizikçi Xavier Le Pichon, İstanbul'da olabilecek muhtemel depremlere ilişkin de tahminlerini paylaştı. Le Pichon 'Marmara’dan 7,6 üzerinde tek bir depremin olacağını düşünüyorum' dedi.

Naci Görür canlı yayında deprem beklenen illeri açıkladı!

Bilim Akademisi üyesi  ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür katıldığı bir canlı yayın programında korkutan açıklamayı yaptı. Görür, "Bunun depremle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bu klimatolojik ve oşinografik olayların sonucudur. Denizdeki dalgaların, hava basıncının denizde yaptığı çekilmelerdir. Bu çok yaygındır. Depremle hiçbir ilgisi olduğunu sanmıyorum, endişe edecek bir durum görmüyorum" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul depremi açıklaması: Acilen yol alınmalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay'daki İBB Koordinasyon Merkezi'nden Halk TV'ye bağlanarak deprem bölgesi hakkındaki değerlendirmelerini paylaştı. İmamoğlu, beklenen büyük Marmara depremi konusunda, yaptıkları çalıştaydan detaylar ileterek 'İstanbul riskli yapı envanterine sahip, acilen yol alınmalı' ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Ercan Marmara depremi için tarih verdi!

Yüksek Jeofizik Mühendisi Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan katıldığı bir canlı yayın programında Marmara depremi için o tarihi işaret etti. Ercan, "Sonuçta biz bu depremi yorumlamaya çalışırken ilk deprem 35 kilometre ileride 7,6’lık deprem daha oldu. Bu olağanüstü şaşırtıcı ve dehşet bir olaydı. Bu depremin büyüklüğü 5 kilometre derinde Kahramanmaraş Pazarcık’ın altında 1 megatonluk nükleer bombayı koyacaksınız ve onu patlatacaksınız" dedi.

Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener: Artçılar bir yıl sürebilir

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede büyük yıkım meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 'Artçılar, büyük depremler olduktan sonra bir yıl kadar devam edebiliyor' dedi.

Bir deprem de Marmara'da... Kandilli korkutan depremi duyurdu!

Türkiye, Kahramanmaraş depremi ile sarsılırken arkasından sabah 07.24'te Balıkesir'de bir deprem meydana geldi. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, depremin ardından herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını bildirdi.