Etiketler

Mustafa Destici'den Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a istifa çağrısı

Kahramanmaraş depremi sonrasında çadır satışı yaptığı ortaya çıkan Kızılay hakkında tartışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili tepkisini dile getiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a bir kez daha istifa çağrısı yaptı.

Temel Karamollaoğlu: Kızılay'a kan bile vermem

Kızılay'ın depremin ardından çadır satışı yapmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan açıklama geldi. Temel Karamollaoğlu, 'Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem' dedi.

Murat Ağırel'den yeni iddialar! Kızılay'ın çadır satışında üçüncü perde

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel Kızılay'ın AHBAP'a çadır sattığını ortaya çıkarmış ve ardından büyük tartışmalar yaşanmıştı. Murat Ağırel bugünkü köşe yazısında 'Kızılay'ın çadır satışında üçüncü perde' diyerek 'Kızılay’ın üretiyorum dediği çadır şirketinde ürettiği çadır kapasitesi yetersiz' iddiasında bulundu.

AK Parti'den Kızılay açıklaması! Çadır satışıyla alakalı ilk kez konuşuldu!

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremler sonucu Kızılay'ın AHBAP derneğine çadır satışıyla ilgili tartışmalar hakkında AK Parti'den ilk açıklama geldi. Partinin Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kızılay'ın bir devlet kurumu olmadığını hatırlatarak 'Satsa neden satıyor, satmasa neden satmıyor denecek.' dedi.

Kızılay Başkanı’nın oğlu Furkan Kınık’a devlet övünç madalyası verilmiş

Kahramanmaraş merkezli binlerce yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremler sonrası en çok konuşulan kurum Kızılay olurken Başkan Kerem Kınık hakkında da tartışmalar devam ediyor. Kızılay'ın çadır satışı gündemdeki yerini korurken Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın, oğlu Muhammed Furkan'a devlet övünç madalyası verildiği ortaya çıktı.

Devlet hastaneleri ihaleye çıkarak Kızılay’dan kan satın alıyor

Kızılay AHBAP'a çadır satması olayının ardından tartışmalar devam ediyor. Kızılay kanda mı satıyor? sorusu tartışma konusu olurken Devlet hastanelerinin ihaleye çıkarak Kızılay’dan kan satın aldığı ortaya çıktı. İşte olayın detayları..

Kızılay'ın çadır satışıyla ilgili öneri Meclis'te reddedildi

CHP, Kızılay'ın çadır ve gıda satışıyla ilgili araştırma önergesinin öne alınarak bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesini önerdi. Öneri AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Kerem Kınık'tan ilginç açıklama: Bana sorsalardı yükleyin çadırları derdim

Kızılay'ın AHBAP'a çadır satmasına ilişkin tartışmalar devam ediyor. AHBAP'ın çadır aldığından haberi olmadığını söyleyen Kerem Kınık, 'Bana sorsalardı nakliyesine destek olsunlar, yükleyin çadırları derdim.' ifadelerini kullandı.

Ak Parti'li Mustafa Elitaş, Kızılay'ın Ahbap'a çadır satmasını savundu

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken Kızılay'ın Ahbap'a çadır satışı yapmasına ilişkin, 'Kızılay bu dağıtım organizasyonunu o sivil toplum örgütüne devretti, diye düşünmek daha doğru olur.' ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi'nden Kızılay'a sert tepki: Ne zamandan beri ticari şirket?

Kızılay'ın depremde çadır satışı yaptığının ortaya çıkmasının ardından Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan sosyal medya hesabından bir video yayımlayarak 'Ticaret yapan bir kurum milletin bağışlarını toplayabilir mi?' diye sordu.

AHBAP'a çadır satışı mahkemelik oldu! Kızılay Derneği Başkanı ve yöneticileri için suç duyurusu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından AHBAP'a depremzedeler için çadır satan Türkiye Kızılay Derneği'ne tepkiler büyümeye devam ediyor. Çadır satışı yargıya taşınıyor. Eski Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez Türkiye Kızılay Derneği Başkanı Kerem Kınık ve yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Protesto yapmak isteyen TİP'lilere polis müdahalesi!

Kızılay'ın deprem bölgesinde kullanılmak üzere AHBAP'a çadır sattığının ortaya çıkması üzerine Türkiye İşçi Partisi üyeleri, Kızılay Kadıköy Şubesi önüne giderek protesto düzenlemek istedi. TİP üyelerinin eylemi polis müdahalesi ile durdurulurken hazırlanan açıklama parti tarafından yazılı olarak paylaşıldı.

Kerem Kınık'ın çadır skandalına dair ilginç açıklaması gündem oldu

Kızılay'ın AHBAP ve Türk Eczacılar Birliği'ne çadırları ücret karşılığında sattığı ortaya çıktı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık iddiaları kabul ederken yaptığı açıklamada çadırları Ahbap almasaydı dahi AFAD'a gönderileceğini söyledi.

Fatih Portakal'dan Kızılay yöneticilerine sert çıkış! 'Bağışladığımız kanları da...'

Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki Kahramanmaraş depremleri sonrası birçok vatandaş evlerini kaybetti. Çadır ihtiyacının henüz giderilmemesi büyük tepki toplarken Kızılay'ın çadırları parayla sattığı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Fatih Portakal Kızılay yöneticilerine tepki gösterirken bağışlanan kanların da parayla hastanelere satıldığını iddia etti.

Meral Akşener'den Kızılay tepkisi: Dümen kurup içini boşaltan...

Kızılay'ın AHBAP ve Türk Eczacılar Birliği'ne çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından tepki gösterenlerden biri de İYİ Parti lideri Merak Akşener oldu. Akşener açıklamasında, 'Türk Kızılay'ını; Paranın gücüyle insanını yalnız bırakan, binbir dümen kurup içini boşaltan bir anlayışa mahkûm ettiniz.' ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'ndan çadır skandalına tepki: Kimin malını kime sattınız

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Kızılay'ın, AHBAP'a bölgedeki afetzedeler için çadır satışı yaptığının öğrenilmesi ardından Türk Eczacılar Birliği'nin ihtiyaç duyduğu çadırları da tanesi 140 bin TL'den sattığı ortaya çıktı. Olayların ardından tepki gösterenlerden biri de Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu oldu.

TEB Başkanı Arman Üney açıkladı! Kızılay Türk Eczacılar Birliği'ne de çadır satmış

Cumhuriyet gazetesinden Murat Ağırel, bugün yayımlanan yazısında, Kızılay’ın depremin üçüncü gününde AHBAP'a 46 milyon TL’lik çadır satışı yaptığını duyurmuştu. Gündemi sarsan olayla ilgili yeni gerçekler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Şimdi de TEB Başkanı Arman Üney'den açıklama geldi.

Kızılay Ahbap'a çadır sattı iddiasına Haluk Levent'ten açıklama!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden sonrası çadır tartışmalarına bir yenisi daha eklendi. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in gündemi sarsan iddiasına göre Kızılay, depremin üçüncü gününde AHBAP’a 46 milyon TL'lik çadır sattı. Konuyla ilgili Haluk Levent'ten açıklama geldi.

Gündemi sallayan haber! Kızılay AHBAP’a 46 milyon TL'lik çadır sattı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden sonra çadır tartışmaları bitmek bilmiyor. Konuyla ilgili gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in iddiasına göre Kızılay, depremin üçüncü gününde AHBAP’a 46 milyon TL'lik çadır satışı yaptı.