İstanbul'da mide bulandıran olay: Köpeğe cinsel istismarda bulundu! Kameralara yakalandı... İstanbul'da mide bulandıran olay: Köpeğe cinsel istismarda bulundu! Kameralara yakalandı...

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da başlatılan ve 13 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Sibergöz-35" operasyonunda, nitelikli dolandırıcılıkla suçlanan 48 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, bu şüphelilerin sahte web siteleri ve sosyal medya hesapları kullanarak tatil bölgelerinde villa kiralamak isteyen 110 vatandaşı dolandırdığını açıkladı.

OPERASYON DETAYLARI
Operasyon, Antalya'nın yanı sıra Adana, Balıkesir, Batman, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Mardin, Mersin, Samsun, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da aynı anda gerçekleştirildi. Güvenlik güçleri, şüphelilere ait dijital materyallere el koydu ve banka hesaplarında 500 milyon lira civarında para hareketliliği olduğunu belirledi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonun başarılı bir şekilde yürütülmesinden dolayı Kaş Cumhuriyet Başsavcılığı ve jandarma ekiplerine teşekkür etti. Güvenlik güçlerinin başarısını övgüyle karşılayan Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapanların ensesindeyiz. Onlara asla göz açtırmayacağız" dedi.

Editör: Nigar Topcu