Sinan Ateş cinayeti davasında ara kararın açıklanmasının ardından, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Vallahi hesaplaşacağız, billahi helalleşmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

10 Sanık Tahliye Edildi

Ankara'da cuma namazı çıkışında suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş davasının beşinci celsesinde mahkeme ara kararını açıkladı. 22 tutuklu sanığın yargılandığı davada, mahkeme 10 sanığın tutuklulukta geçirdikleri süreyi göz önünde bulundurarak yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbirleriyle tahliyelerine karar verdi. Tahliye edilen sanıklar arasında Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Aytaç Ataç, Caner Günay, Umut Ersoy, Alper Atay, Mehmet Yüce, Erdem Karadeniz, Osman Bayraktar ve Ufuk Köktürk yer alıyor. Mahkeme kararının ateş'in avukatlarına soru sorma hakkı verilmeden alınması dikkat çekti.

Ara karar sonrası Ayşe Ateş meydan okudu! Ara karar sonrası Ayşe Ateş meydan okudu!

12 Sanık Tutuklu Kalacak

Diğer 12 sanık için ise tahliye talepleri reddedildi ve tutukluluk halleri devam edecek. Bu sanıklar arasında Eray Özyağcı, Vedat Balkaya, Suat Kurt, Doğukan Çep, Tolgahan Demirbaş, Aşkın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Mustafa Uzunlar, Emre Yüksel, Mustafa Emsar Aykal, Çağlar Zorlu ve Serdar Öktem bulunuyor. Mahkeme, Cumhuriyet Savcısının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için duruşmayı 19 Temmuz’a erteledi.

Ayşe Ateş Tek Tek İsim Verdi

Duruşmada dinlenen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP içinde bazı isimlerin cinayet talimatı verdiğini ifade etti. Mahkemede konuşanAyşe Ateş, "Sinan, bu tehditler başladığında bana 'Ayşe, İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın, Ahmet Yiğit Yıldırım ile Olcay Kılavuz'a talimat vermiş ve beni öldürmek için kapı kapı gezip kiralık katil arıyorlarmış' dedi" beyanında bulundu.

Yönter'den Sert Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Ayşe Ateş'in iddialarına tepki göstererek, ara kararın ardından sosyal medya hesabından "Vallahi hesaplaşacağız, billahi helalleşmeyeceğiz…" paylaşımında bulundu. Bu paylaşım, MHP içinde geniş yankı buldu ve MHP İstanbul İl Başkanı Engin Akyüz, Nevzat Ünlütürk, Yaşar Kaba gibi birçok MHP'li isim aynı ifadeleri paylaştı.

Ulvi

Eşini ve çocuklarını yaraladı: Meğer cinsel istismardan tutuksuz yargılanıyormuş! Eşini ve çocuklarını yaraladı: Meğer cinsel istismardan tutuksuz yargılanıyormuş!

Editör: Nigar Topcu