Sinan Ateş cinayeti davası sürerken, yazar Fuat Uğur’un ortaya attığı iddialar davanın seyrini değiştirecek türden. Uğur, tv100’deki köşe yazısında, soruşturmayı yürüten savcılarla ilgili MHP'ye iletilen mahrem bilgileri gündeme taşıdı.

Yazar Fuat Uğur, "Sinan Ateş davasının soruşturma ekibindeki savcılarla ilgili MHP’ye iletilen mahrem bilgiler" başlıklı yazısında, iddianamenin tartışmalı yönlerini sıraladı. İşte o yazıdan çarpıcı detaylar:

İddianamede Eksikler ve Tutarsızlıklar

Uğur, iddianamede sanık Eray Özyağcı'ya "Cinayet emrinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından verildiğini söyle, seni koruruz" dediği iddia edilen savcıların, Sinan Ateş’in yanındaki Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik'in ifadelerine yer vermediğini belirtti.

Sinan Ateş’in bacaklarından vurdurmak istediğini söyleyen azmettirici Doğukan Çep'in ifadesi de iddianamede yer almıyor.

Uğur, HTS kayıtlarıyla çelişkilere de dikkat çekti. MHP ile ilişkilendirilen Avukat Serdar Öktem'in HTS kayıtlarında Bolu'da değil İstanbul'da olduğunun ortaya çıktığını yazdı.

Mahkemede Vahamet

Sanıklardan Çağlar Zorlu, MİT mensubu olmadığı halde MİT’çi olarak kodlandığını ve savcılar Durdu Özer ile Durmuş Ali Kaya tarafından şablon oluşturulması için mahkemeye eklendiğini söyledi.

Tetikçi Eray Özyağcı'nın Sinan Ateş’e sıktığı mermilerin dışında olay mahallinde farklı silahlardan çıkan onlarca mermi bulundu.

Uğur'un yazısına göre, Sinan Ateş’in akrabası olan korumaları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik'in hem kendi silahlarını hem de Sinan Ateş’in silahını alıp olay yerinden kaçmaları ve 12 saat sonra silahları emniyete teslim etmeleri dikkat çekici hususlar arasında.

Savcılar Hakkında MHP'ye İletilen Bilgiler

Uğur, yazısında MHP Genel Merkezi’ne iletilen bilgiler hakkında da şunları paylaştı:

Durdu Özer: FETÖ/PDY’nin mahrem imamları tarafından kullanılan gizli iletişim vasıtalarından ankesörlü/ kontörlü hatlarla ardışık olarak irtibatı olduğu iddia ediliyor.

Durmuş Ali Kaya: Polis memuru olarak görev yaptığı dönemde FETÖ/PDY’nin mahrem yapılanmasıyla ilişkili olduğu öne sürülüyor.

İş insanından 17 yaşındaki çocuğa cinsel istismar! İş insanından 17 yaşındaki çocuğa cinsel istismar!

Ayhan Ay: FETÖ/PDY iltisakına ilişkin adı sarı listede geçiyor ve geçmişte Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan bir kişiyle yakın ilişki içinde olduğu belirtiliyor.

MHP'ye Sunulan Belgeler

MHP’ye sunulan belgeler arasında savcı Durdu Özer’in ankesörlü arama kayıtlarına ilişkin tablo da bulunuyor. Bu tablonun detayları ise gizlenerek kamuoyuyla paylaşıldı.

Ankesörlü Telefon

Editör: Nigar Topcu