21 Aralık 2021'de Kars'ın Kağızman ilçesi Karabağ köyünde yaşanan olay şu şekilde gelişti: B.K.'nin evinde ruhsatsız tabanca ile başından vurulduğu ihbarı üzerine adrese jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekibi, 13 yaşındaki kızın yaşamını yitirdiğini tespit etti. Cenaze köy mezarlığında toprağa verildi. Ailenin ifadesine göre, B.K.'nin intihar ettiği iddia edildi.

Adana'da 2 polis 1 MİT kimliği olan klima tamircisine gözaltı Adana'da 2 polis 1 MİT kimliği olan klima tamircisine gözaltı

Töre Cinayeti Çıktı

Ancak dosya kapsamındaki delillerin yeniden incelenmesi ve elde edilen yeni bilgilerin değerlendirilmesi sonucunda, B.K.'nin babası M.K. (65), annesi F.K. (59), kardeşleri İ.K. (36), M.K. (18) ve B.K. (16) gözaltına alındı. İlk başta aile, kızlarının intihar ettiğini savundu. Ancak daha sonra verilen ifadelerde, B.K.'nin ailenin aldığı kararla sözde namus meselesi bahanesiyle öldürüldüğü ortaya çıktı.

Şüphelilerden baba M.K. ve ağabeyi İ.K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, anne F.K. ve diğer kardeşler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Şevval Başçakır