Olay, bugün saat 10.40 sularında Gaziemir'de bulunan özel bir tıp merkezinde gerçekleşti. A.C., annesi ve kardeşiyle birlikte gemi adamı raporu için göz doktoru Cüneyt İzzettinoğlu'na muayene oldu. Doktor İzzettinoğlu, yaptığı muayenenin ardından A.C.'nin göz sağlığının gemi adamı belgesi için yeterli düzeyde olmadığını belirtti. İddiaya göre taraflar arasında bu sebeple çıkan tartışma kavgaya dönüştü. A.C. ve kardeşi, Doktor İzettinoğlu'na saldırdı. Doktor İzzettinoğlu da kendini korumak için şahıslara karşılık verdi. Göz Doktoru İzzettinoğlu'nun "Sizi dışarı alalım" dedikten sonra saldırıya uğradığı ve buna karşılık verdikten sonra iki kişi tarafından darp edildi.

64da625cbc4e5
10 YIL OKUYUP DOKTOR OLUYORUZ BU MUAMELEYİ HAK ETMİYORUZ


‘Beyaz kod’ veren ve sağlık raporu alıp şahıslardan şikayetçi olan Dr. Cüneyt İzzettinoğlu, “Çok utanç verici ve talihsizce. 10 yıl okuyup doktor oluyoruz. Bu muameleyi hak etmiyoruz. Gemi adamı belgesi için gelmişlerdi. Muayene neticesinde görmesinin yetersiz olduğunu söyledim. Durumu anlattım ama hareketleri agresifleşti. 'Başka doktora gideriz, dediğiniz gibi çıkmazsa sizle görüşürüz' diye tehdit ettiler. Açıkçası işime de geldi. Çünkü başka doktor da benim dediklerimi diyecekti. Kısa bir süre sonra A.C.'nin kardeşi gelip hakaret etmeye başladı. Ancak öyle olmadı, direkt saldırıya geçti. Ben de nefsi müdafaa yaptım. 3 kişi saldırdılar. Kendi odamın içinde oldu. Bir ameliyatım vardı, yapamadım. Olayı kınıyorum. Şikayetçi oldum ve sonuna kadar gideceğim” ifadelerinde bulundu.
Göz doktoru olarak 30 yıldır görev yaptığını söyleyen İzzettinoğlu, "Sözlü saldırılara maruz kaldığımız daha önce oldu ama ilk kez böyle bir şey başıma geldi" dedi.
Öte yandan, boynu, gözü, başı ve kulağında yaralanmalar olduğu belirlenen Doktor İzzettinoğlu'nun geceyi hastanede geçireceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Şevval Başçakır