Etiketler

Ticaret Bakanlığı fırsatçı firmalara ceza yağdırdı!

Ticaret Bakanlığı deprem nedeniyle ülkede meydana gelen haksız fiyat artışlarına ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık, "Yapılan tespitler çerçevesinde gerçekleştirilen Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu toplantısında fahiş fiyat artışı yaptığı değerlendirilen 353 firmaya toplam 84 milyon 975 bin 532 lira idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

Pirinç fiyatlarını düşürecek karar! Gümrük vergisi sıfırlandı

Fahiş fiyat artışına karşı gıda ürünlerinin iç pazarda ucuzlaması için alınan kararlara bir yenisi daha eklendi. Temel gıda tüketim maddelerinden pirinçte hangi ülkeden ithal edilirse edilsin gümrük vergisi sıfırlandı.

İkinci el araçta 6001 km kurnazlığı!

İkinci elde fahiş fiyat artışını frenlemek ve stokçuluktan elde edilen haksız kazancı bitirmek için devreye alınan ‘6 bin km ve 6 ay sınırı’ uygulaması ilginç bir yöntemle aşılmaya başlandı. 15 Eylül’e kadar satılamayan sıfır araçlar, ertesi gün ‘6001, 6010 km’ ibaresiyle ikinci el görünümüyle internet sitelerinde satışa sunuluyor.

Bakanlık el attı! Otomobilde fahiş fiyata inceleme başlatıldı

Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarında artış devam ederken Ticaret Bakanlığı’ndan çok kritik bir hamle geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, otomobilde fahiş fiyat artışına inceleme başlatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yüksek enflasyon sadece bizim sorunumuz değil'

Partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hem vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyecek hem de bizi ekonomideki hedeflerimizden uzaklaştırmayacak bir yöntemle işin içinden çıkacağız. Hedefimiz insanlarımızın fahiş fiyat artışı ve yüksek enflasyon sebebiyle gerileyen alım gücünü eskisinin de üzerine çıkarmak" ifadelerini kullandı.

Ayçiçek ve şekerden sonra bir gıdaya daha fahiş fiyat artışı iddiası!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ayçiçek yağı ve şekerden sonra bir fahiş fiyat uygulaması daha yapılacağını iddia etti. İşte "Temel gıda maddeleri artık nükleer silah gibi çok stratejik bir silaha dönüştü" diyen Selvi'nin açıklamaları..

Rekabet Kurumu ceza yağdırmıştı: BİM’den açıklama geldi…

Rekabet Kurumu’nun zincir marketlerdeki fahiş fiyat artışına yönelik sürdürdüğü soruşturma tamamlandı. Buna göre, 5 büyük market ve 1 tedarikçiye idari para cezası verilmesine karar verildi. 958 milyon 129 bin 194,39 lira para cezası verilen BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. açıklama yaptı.