MHP'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir video, siyaset dünyasında geniş yankı uyandırdı. Videoda, Meclis'teki 23 Nisan törenlerine ve resepsiyona sağlık sorunları nedeniyle katılmayan Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, Ferdi Tayfur'un "Söyleten Sensin" isimli şarkısı eşliğinde yürüyüş yaptığı anlar yer aldı.

Video, fikir ayrılıkları yaşandığı ve Cumhur İttifakı ortağı AK Parti'ye bir gönderme yapıldığı iddialarına neden oldu. Ancak MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, iddialara cevap verdi.

Yılmaz Tunç, Ayşe Ateş-Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin detaylarını anlattı! Yılmaz Tunç, Ayşe Ateş-Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin detaylarını anlattı!

Yalçın, yaptığı açıklamada, videonun tamamen siyasi bir gönderme amacı taşımadığını belirtti. Bahçeli'nin sağlık sorunları nedeniyle törene katılamadığını ve bu durumunun sadece bir ifade özgürlüğü olduğunu vurguladı. Ayrıca Bahçeli'nin şarkı eşliğinde yürüyüş yapmasının, tamamen kişisel bir tercih olduğunu ve herhangi bir siyasi mesaj içermediğini dile getirdi.

Semih Yalçın'ın TGRT Haber'e verdiği demeç şu şekilde:

CUMHUR İTTİFAKI'NA DEĞİL YANLIŞ YORUMLUYORLAR

"Sayın Devlet Bahçeli ameliyat oldu, bu yüzden 23 Nisan gösterilerine katılmadı' diye. Ben kendisiyle konuşmadım henüz büyüğümüzle; ama büyük bir ihtimalle bunun için yapılmış bir video. Videodaki şeyler, Cumhur İttifakı'na değil, arkadaşlar yanlış yorumluyorlar. Öyle bir şey yok. Ferdi Tayfur'u sever başkanımız.  Bir de yürüyüşe çıkıyor, doktor tavsiyesiyle oradan bir enstantane yayınlamışlar. Mesele bundan ibaret"

MERAL AKŞENER'E YORUMLANMASI DAHA DOĞRU OLMAZ MI?

"Oradaki şarkı sözlerini mesela başka bir şekilde düşünelim, şarkı sözlerini Cumhur İttifakı'na yorumlayacaklarına, bizden giden Meral Akşener'e ve o ekibe yorumlaması daha doğru olmaz mı? Kongreleri geliyor cumartesi, onlara da yorumlamaya bir yani alternatif olarak söylüyorum."

DEM PARTİ'YE TAVIRLIYIZ AMA VİDEO İLE İLGİSİ YOK

"DEM Parti toplantılarında Türk Bayraklarının indirilmesine yönelik bir tavır" olabileceği yorumlarına da set çekerek "Evet, o işe çok tavırlıyız; o işi görüp de susanlara da tavırlıyız. Ama video ile ilgisi yok"

Editör: Amine Ebrar