Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'yalancı çoban' benzetmesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'yalancı çoban' benzetmesi!

Suudi Arabistan'da yaşana Süper Kupa krizinin yankıları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamalarını eleştiren Demoktrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, "Bedeviler için tek laf etme. M. Kemal Atatürk'ün askeriyiz diyene saldır. Senden de bu beklenir." ifadelerini kullandı.

DP'li Enginyurt, sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı açıklamadaşunları söyledi:

"Atatürk tişortunu yasaklayan,İstiklal marşını okutmayan, "Yurtta sulh cihanda sulh"yazısından rahatsız olan bedeviler için tek laf etme. M. Kemal Atatürk'ün askeriyiz diyene saldır. Senden de bu beklenir Erdoğan. İnadına haykırıyoruz. M. Kemal Atatürk'ün askeriyiz.

Erdoğan 20 yıl futbol oynamış. Oynamaya devam etseydi ne güzel olurdu. Memleket 22 yıllık bu kötü yönetimi yaşanmazdı."

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen şair Necip Fazıl Kısakürek Ödülleri töreninde açıklamalarda bulundu. Suudi arabistan'da yaşanan Süper Kupa krizine ilişkin ise şunları söyledi:

Dün gece yaşanan hadiselerden duyduğumuz üzüntüyü vurgulamak istiyorum. Türk sporunun tartışmalarla değil başarılarla gündeme gelmesini arzu ediyoruz. Hangi sebeple olursa olsun sporun günlük siyasi rekabetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır, hatalıdır, sporumuza hiçbir faydası yoktur. Dün geceden itibaren muhalefet partilerinin yaptığı açıklamaları istismar siyasetinin yeni örnekleri olarak görüyoruz. Cumhuriyet 85 milyonun ortak değeridir.  Türkiye'nin ve Türk milletinin onurunu bizim nasıl savunduğumuzu CHP bilmese de tüm dünya çok iyi biliyor. CHP samimiyse bölücü uzantı ittifak noktalarından hesap sorsunlar. Daha düne kadar, affınıza sığınarak söylüyorum, ‘Siz Atatürk’ün askeri değil itlerisiniz.’ diyenlerle el ele, kol kola yürüyenlerin bugün söylediklerinin bizim nazarımızda hiçbir kıymetiharbiyesi yoktur. Dünkü olayın mecrasından çıkarılarak şov ve provokasyon malzemesi yapılmasına müsaade edemeyiz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa hangi adım atılması gerekiyorsa onu yapmaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Tüm kulüplerimizden fair play ruhuna samimiyetle sahip çıkmalarını bekliyorum. 

Editör: Nigar Topcu