Galatasaray, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Galatasaray Kulübü, 1-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından, sarı lacivertli futbolcuların soyunma odasında küfürlü tezahürat yaptığını iddia etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan sarı kırmızılılar; Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra kafileden başka kişilerin de tezahürata eşlik ettiğini ifade etti.

Galatasaray Kulübü, derbi mücadelesi sonrası sosyal medya hesabından yayın açan Oosterwolde'nin görüntülerinde kaynak gösterdi. Sarı kırmızılılar, bahsi geçen oyuncuların PFDK'ye sevk edilmesi için başvuruda bulunulduğunu duyurdu.

Galatasaray'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasından sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür. İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir. Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır. 

Sürecin yakından takipçisi olacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

FENERBAHÇE DE KEREM AKTÜRKOĞLU'NU ŞİKAYET ETMİŞTİ

Fenerbahçe, erbinin ardından soyunma odası koridorlarında hakaret ettiği gerekçesiyle Kerem Aktürkoğlu için Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Müfettişliği'ne şikayet başvurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Türkiye, EURO 2024'te gruptan nasıl çıkar? İşte A Milli Futbol Takımı için ihtimaller Türkiye, EURO 2024'te gruptan nasıl çıkar? İşte A Milli Futbol Takımı için ihtimaller

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu şekilde:

"Kulübümüz tarafından 19 Mayıs 2024 Pazar günü deplasmanda Galatasaray ile oynadığımız maçın ardından rakip takım oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'nun soyunma odası koridorlarında sarf etmiş olduğu hakaretler dolayısıyla bugün Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Müfettişliği'ne şikayet başvurusunda bulunulmuştur. Konu ile ilgili gelişmeler tarafımızca dikkatle takip edilecektir."

Editör: Gülşah Yıldız