Türkiye, 3-0’lık Portekiz mağlubiyetiyle gruptan lider çıkma şansını da kaybetti. İkinci maçlar sonunda 3 puanla ikinci sırada yer alan milliler, Çekya maçında sahadan puanla ayrılması halinde adını bir üst tura yazdıracak. Çekya maçında mağlup olunması halinde ise 6 grupta en iyi üçüncüler arasında yer alınması beklenecek.

İKİNCİLİK DURUMUNDA RAKİP D GRUBU’NUN LİDERİ

A Milliler, gruptan ikinci sırada çıkması halinde D Grubu’nun lideri ile Leipzig’de karşı karşıya gelecek. D Grubu’nda ikinci maçlar sonunda Hollanda ilk sırada bulunuyor. Aynı puandaki Fransa ise ikinci sırada. Avusturya ise 3 puanla üçüncü durumda.

ÜÇÜNCÜ OLUNMASI HALİNDE RAKİP YA İSPANYA YA DA C GRUBU’NUN LİDERİ

Galatasaray'dan Süper Kupa açıklaması! 'Türk futbolunun çok kötü bir imaja sahip olmasının sebebi bu' Galatasaray'dan Süper Kupa açıklaması! 'Türk futbolunun çok kötü bir imaja sahip olmasının sebebi bu'

Ay Yıldızlılar, grubu üçüncü sırada bitirip en iyi üçüncüler arasında yer alırsa bu kez B ya da C Grubu’nun liderleri ile Köln ya da Gelsenkirchen şehrinde karşı karşıya gelecek. İspanya daha önce B Grubu’nu lider tamamlamayı garantilemişti. C Grubu’nda ise son maçlar öncesinde 3 takımın liderlik şansı bulunuyor. İngiltere 4 puanla ilk sırada, 2’şer puanı olan Danimarka ve Slovenya ise iki ve üçüncü sırayı paylaşıyor.

Editör: Nigar Topcu