Ramazan boyunca yaptığı iftar ve sahur programlarında sorulan sorularla sıkça gündeme gelen Nihat Hatipoğlu'nun sahur programında bir genç kız tarafından ilginç bir soru soruldu.

Genç kızın "Filtreli fotoğraf paylaşmak kul hakkına girer mi?" sorusunu sorması üzerine Hatipoğlu gülümseyerek soruyu yanıtladı.

Hatipoğlu soruya şöyle yanıt verdi:

"Yapay zekayla her şeyi yapıyoruz artık. Adamın kafasını alıyorlar başkasının vücuduna entegre ediyorlar, internet üzerinde oynuyorlar. Adam kendini gördüğünde 'Aa bu benmişim' diyor. O kadar fake hesaplarla berbat şeyler yapıyorlar. Kötü niyetle kullanıldığında şantaj, şer, başkasına iftira atmak gibi niyetlerle kullanıldığında çok tehlikeli bir şey bu. Bilimsel amaçlarla kullanıldığında ayrı mesele. Sizin dediğiniz şey de o, mesela bir delikanlı ya da bir kız evlenecek bana görüntünü at diyor, üzerinde oynuyor, filtreliyor, adam kiloluysa daraltıyor, yaşlıysa yüzündeki çizgiler gidiyor. Bir bakıyorsunuz ki 25 yaşında bir delikanlı. 25 yaşındaki bir hanım kız bir bakıyorsunuz ki 40 yaşında. Bunlar haramdır çünkü hatırlarsınız ki bir Çinli çift evleniyor. 20 yıl yaşamışlar 21. yılın bir günü kadın makyaj yapmayı unutmuş. Adam ben bunla mı evliyim."