Hayalet orhan diye tanınan İranlı uyuşturucu kaçakçısı  Naci Şerifi Zindaşti kanlı hesaplaşmaya giren ve bu çatışmada kardeşi öldürülen Orhan Ünğan ile 'Tilki Selim' lakaplı Selim Işık'ın aralarında bulunduğu 62 şüpheliye operasyon yapıldı. Orhan Ünğan ve diğer şüpheliler dün savcılığa çıkarıldı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ile birden çok cinayetin gerçekleştiği kanlı bir savaşa girişen “Hayalet” lakaplı Orhan Ünğan'ın sorgusundaki “konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı” yapıldığı iddiasının ortaya atıldığını aktardı.

Saymaz'ın Sözcü'deki köşesinde yer verdiğine göre, hakkında suç örgütü kurup yönetmek ve uluslararası uyuşturucu ticareti suçlaması yöneltilen Orhan Ünğan adlı baron İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki sorgusunda, Avrupa ülkelerinden ‘taş’ ve ‘hap’ dedikleri kokain ve ecstasy ile Balkanlardan ‘ot’, ‘lamba’, ‘shank’, ‘lemon heys’ ve ‘marihuana/mari’ adı verilen Hint kenevirini balıkçı tekneleri, nakliye kamyonları ve 'muhtemelen konsolosluk araçlarıyla ülkemize naklettiklerini' iddia etti. Getirilen uyuşturucunun torbacılar tarafından İstanbul ve İzmir’de satıldığı ileri sürüldü.

ÖTV'siz araba alımında kısıtlamalar geliyor! 2 alternatif var ÖTV'siz araba alımında kısıtlamalar geliyor! 2 alternatif var

İran’dan İstanbul’a getirilen eroinin de aynı yolla Avrupa ülkelerine gönderildiği tespit edildi.

Editör: Gülşah Yıldız