Kısa bir süre önce sona eren doğal gaz desteğinin ardından, vatandaşlar doğalgaz fiyatlarındaki olası artış haberlerine dikkat kesilmişti. 

Doğal gaz faturalarıyla ilgili yeni bir düzenleme için harekete geçiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmaya göre yurttaşlar gelirine göre doğal gaz tarifesi ödeyecek.
SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?
Hanelere 25 metreküp doğal gaz desteğinin sona ermesinin ardından yeni bir fatura desteği üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. "Sosyal tarife" düzenlemesi ile ihtiyaç sahibi olan hanelere fatura desteğinde bulunulacağı belirtiliyor.

FİYAT UYGULAMASI HANE GELİRİNE GÖRE BELİRLENECEK

Milliyet'te yer alan habere göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda konuyla ilgili bir çalışma yürütüldüğü belirtiliyor. Buna göre düşük gelirli ile yüksek gelirli olanlar farklı tarife üzerinden ücretlendirilecek. Bu kademeli fiyat uygulaması, her hanenin gelirine göre belirlenecek.

Şu an için sadece doğal gaz faturaları için bir düzenleme gündemde.

Maliye Bakanlığı'ndan lüks yaşam denetimi: 'Nereden Buldun' yasası geri dönüyor Maliye Bakanlığı'ndan lüks yaşam denetimi: 'Nereden Buldun' yasası geri dönüyor

Editör: Gülşah Yıldız