Çorlu faciasında görevden alınmıştı: Veysi Kurt yeniden TCDD başına atandı! Çorlu faciasında görevden alınmıştı: Veysi Kurt yeniden TCDD başına atandı!

Türkiye İşçi Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Gökhan Zan'ı göstermesi, parti içinde istifalara yol açtı.

Partinin Varoluş Amacına Ters

Partinin ilçe yönetimi adına yapılan açıklamada, "Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak, kısıtlı imkanlarla aylardır partimizin çalışmalarını sürdürmekteyiz. Halkımızı iktidar ve muhalefet arasındaki sıkışmışlıktan kurtarma iddiasıyla yola çıktığımızı belirtirken, geldiğimiz noktada bu sıkışmışlık durumuna bir katkı da partimiz tarafından yapılmaktadır. Anayasa'nın dahi uygulanmadığı bir ülkede, diğer partilerin sürekli sandığı işaret eden muhalefetine karşı durduğumuzu iddia ederken, parti günlük popülist yaklaşımlarla aday tanıtmaktadır. Bugün, Gökhan Zan'ın adaylığının gösterdiği sonuç, bunun aslında parti politikası haline geldiği gerçeğidir" denildi.

Açıklamada, "TİP'in sürekli popüler kimlikler üzerinden adaylık dayatmasının partinin varoluş amacına ters olduğu" vurgulanarak, "Bu zamandan sonra yapacaklarımızın 'düzen siyaseti' diye adlandırılan partilerden bir farkı kalmayacak olması sebebiyle Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak mevcut tüm görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimizi bildirmekteyiz" ifadelerine yer verildi.
 

Editör: Şevval Başçakır