Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanacak Süper Kupa maçı öncesi A Spor'a konuştu. 

Maça, Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta sulh cihanda sulh" sözünü taşıyan pankart ile çıkmak istediklerini açıklayan Koç, "Biz bu pankart ile çıkacaktık ama anladığım kadarıyla otoriteler bunu kabul etmemiş. Tam netleşmedi konu." dedi. 

TFF 27. haftanın VAR kayıtlarını açıkladı! İşte çok konuşulan pozisyonlar TFF 27. haftanın VAR kayıtlarını açıkladı! İşte çok konuşulan pozisyonlar

Süper kupa maçının Suudi Arabistan'da oynanmasının marka değeri açısından olumlu olduğunu ve ileride İspanya ve İtalya gibi Türkiye'nin de Süper Kupa'yı dört takımın katıldığı bir turnuva hâline getirebileceğini söyleyen Koç, konuşmasına şöyle devam etti: 

"İtalya, İspanya'nın dörtlü Süper Kupa finalinin burada oynanması, bu Almanya'da olur, Doha'da olur, Suudi Arbaistan'da olur, biz de ileride dörtlü şekilde yapmayı düşünüyoruz. Bunlar Türk futbolunun marka değeri açısından olumlu ama marka değeri sadece bunlarla ileri gitmez. Ülkemizin futbol değeri o kadar sıkıntılı bir ortamdan geçiyor ki 5 Kasım'dan bu yana Türk futbolunda yaşanan, bazıları hiç görmeyi arzu etmediğimiz olaylar ama temiz futbol için her türlü şart ortada."

Ali Koç'un bu açıklamasının ardından Galatasaray'dan da yeni bir hamle geldi.

Galatasaray genel sekreteri Eray Yazgan, "İstiklal Marşı'na izin verilmezse sahaya çıkmıyoruz." dedi.

Öte yandan Suudi Arabistan'da Atatürk pankartı ve tişörtüne izin verilmemesi üzerine iki kulüp yetkilileri bu konuda hassasiyet gösteriyor. 

Kısa süre içinde Galatasaray ve Fenerbahçe yetkililerinin katılacağı bir acil durum toplantısı planlanıyor.

Editör: Batuhan Yavuz