Cinayete kurban giden Ülkü Ocakları eski başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, olayın gerçekleştiği yerde açıklamalarda bulundu.

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a seslenerek şu ifadeleri kullandı:

"30 Aralık 2022 tarihinde şu an bulunduğumuz noktada yaşanan ve Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçecek olan Sinan Ateş cinayeti hepimizin hayatından bir parça alıp götürdü. Bir eşi, bir babayı, bir evladı, bir dostu hayattan koparanlar insanların inandığı değerleri de yerle yeksan etti. Eşimin şehit edildiği günden bugüne bizimle birlikte olan hakkın, hukukun ve adaletin yanında olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz ömrümüzü verdiğimiz davamıza, canımızı da verdik. Buna rağmen bazı çevrelerin tavırları ve iftira dolu söylemleri bize bu aşağılık cinayet kadar ağır geldi. Babasız kalan iki evladımın hayat boyu yaşayacağı travmayı düşünemeyecek kadar gözlerini nefret bürüyenler şehidimizin arkasından sergiledikleri çirkin tavırla, ölen ile uğraşmayı bırakan şeytanın bile nefretini kazandılar.

Aliyev'den Erdoğan'a övgü dolu doğum günü kutlaması Aliyev'den Erdoğan'a övgü dolu doğum günü kutlaması

Sinan bedenen artık aramızda yok. Hala dinmeyen öfkenizle ona yattığı toprağı da mı fazla görüyorsunuz. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığımız her açıklamada önce Allah'a sonra devletimize olan güvenimizi dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Dış güçlerin oyunu diyenler oldu, seçim öncesi Türkiye karıştırılmak isteniyor diyenler oldu. Biz, bunun böyle olmadığını bilmemize rağmen çirkin tezgahların bir malzemesi olmamak adına, acımızı sinemize çekerek sakin kalan, sakinleştiren taraf olmayı tercih ettik. Biz istiyoruz ki devletimiz 1 yıldır taşıdığımız bu ağır yükü omuzlarımızdan alsın. Yalnızca 1 yıldır yaşayamadığımız acımızı yaşamak istiyoruz. Devlet babamız hesap sorsun istiyoruz. En başından beri adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun diyoruz. Adalet yerini bulmayınca ne mi olur? 

Olayın üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen soruşturma tamamlanıp, neden dava açılmamıştır? Buradan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Adalet Bakanımıza, savcılara, yargı camiamızın şerefli, namuslu hakim ve savcılarına sesleniyorum. İki tane küçük evladımın yetim kaldığını kimse unutmasın. Başka yavruların yetim kalmasına kimse izin vermesin. İnanıyoruz ki adalet milletin temelidir. Dışarıda elini kolunu sallayarak gezen failleri yakalayın. Unutmayın ki eksik ya da geç gelen adalet, adalet değildir."

Editör: Amine Ebrar