Süleyman Soylu'dan Fatih Altaylı'ya yanıt! 'İhtilafı arttırmak asalet yoksunluğudur' Süleyman Soylu'dan Fatih Altaylı'ya yanıt! 'İhtilafı arttırmak asalet yoksunluğudur'

Dağ, seçim çalışmaları çerçevesinde AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Torbalı Belediye Başkan adayı Özgür Erman Çağlar ile birlikte Torbalı Ayrancılar'daki Barış Manço Caddesi'nde esnafla buluştu.

Medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Dağ, önceki gün Cumhur İttifakı'nın Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ve AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile birlikte Konak ilçesi Mithatpaşa Caddesi'nde oldukları sırada CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de seçim otobüsüyle bölgeden geçtiğini ifade etti.

Hamza Dağ, Özel ile selamlaştıklarını belirterek, bu tür karşılaşmaların demokrasi açısından olumlu olduğunu vurguladı.

Dağ, Özel'in dünkü ziyareti sırasında kendisi hakkında birçok açıklama yaptığını dile getirerek, şunları ifade etti:

"Özel, İzmir'e geldiğinde genellikle bize dair bazı açıklamalarda bulunuyor. Dünkü basın toplantısında tam 10 kez ismimi dile getirmiş. Seçimler yaklaştıkça, sevgi ve kaygıları da artıyor tabii. Sanırım CHP'nin en kısa süreli genel başkanı olma kaygısıyla, İzmirlilerin tercihlerinin önemli bir etken olacağı endişesiyle bana olan ilgisinin arttığını görebiliyorum. Ancak biz yolumuza devam edeceğiz."

CHP GENÇLİK KOLLARI HAKKINDA

Hamza Dağ, CHP gençlik kolları üyelerinin kendisi hakkında duvar yazıları yazmasını espriyle karşıladığını da dile getirerek şunları ekledi:

"Çiğli'deki gençlik kollarının yapmış olduğu süreçten benim sonradan haberim oldu. Tabii biz de gençlik kollarından geliyoruz. Böyle esprili şeyler bu süreçlerde olur. Bizim için de espriyle bakacağımız, gülüp geçeceğimiz işler. Sayın Özel, 82'inci dakikada PlayStation oynarken siyasete atıldığı için o işlerden çok fazla anlamaz açıkçası. Onun için de biz bunu İzmir demokrasi kültüründe içimizde eritmeyi gayet iyi bir şekilde biliriz."

Editör: Mert Kaan Taş