Yerel seçimlere sayılı günler kala, siyasi partilerin seçim kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, NTV yayınında gazeteci Ahmet Örsoğlu'nun sorularını yanıtladı. Altınok, başkentin en önemli sorunlarından biri olan trafik ve ulaşım konusuna odaklandı.

Altınok, Ankara'da ciddi bir trafik ve ulaşım sorunu olduğunu vurgulayarak, otobüslerin vatandaşlar için aşırı kalabalık olduğuna dikkat çekti. Ankara halkının ulaşım sorunlarının çözümünü talep ettiğini belirtti. Ayrıca, kentsel dönüşüm ihtiyacının da önemli olduğunu vurgulayan Altınok, kaldırımların bakımsızlığına dikkat çekti. Başkent Ankara'nın hak ettiği hizmeti alması gerektiğini vurguladı.

Kültür hizmetlerine 4, din hizmetlerine 23.5 milyar TL harcandı Kültür hizmetlerine 4, din hizmetlerine 23.5 milyar TL harcandı

EMEKLİLERE 5 BİN TL VAADİ HAKKINDA

Seçim vaatleri arasında yer alan emeklilere 5 bin lira ödeme vaadine de değinen Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinden sosyal yardımlar için ayrılan payın yüzde 4 olduğunu ifade etti ve bu oranın yüzde 10-12 seviyelerine çıkarılacağını açıkladı.

Editör: Mert Kaan Taş