Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt seçim sonrası bayram ikramiyelerinin kaldırılacağını iddia etti. Bozkurt bayram ikramiyesinin konuşulduğu toplantıda Mehmet Şimşek'in tepkisini kaleme aldı. 

Gazeteci Sedat Bozkurt "Önümüzdeki dönem bayram ikramiyesine veda edebiliriz. Mehmet Şimşek, bayram ikramiyesinin konuşulduğu toplantıda, "Bayram ikramiyesi nedir? Böyle bir şey dünyanın neresinde görülmüş"  diyerek tepkisini göstermiş'' ifadelerini kullandı.

İşte Sedat Bozkurt'un açıklamaları;

Yine böyle bir toplantıda Şimşek, elektrik ve doğalgazda devletin katkısına itiraz etmiş, kaldırılmasını istemiş: "Bunu ben (Hazine ve Maliye Bakanlığı) ödemem. Yoksullar içinse Aile Bakanlığı bunları tespit edip sadece onlara ödesin, herkesinkini niye ödüyoruz?"

Mehmet Şimşek seçime kadar her istediğinin yapılmamasına ses çıkarmıyor, seçimden sonra aynı durumla karşı karşıya kalırsa bırakıp gideceğini de açıklamıştı. Seçimlerden sonra ekonomide tek yetkili Şimşek olacak."

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI İDDİALARI YALANLADI

Fatih Altaylı'dan olay boykot çıkışı! "364 gün kazıklanmaya razı gelip...' Fatih Altaylı'dan olay boykot çıkışı! "364 gün kazıklanmaya razı gelip...'

Sedat Bozkurt'un açıklamaları gündeme bomba gibi düşerken İletişim Başkanlığı iddiaları yalanladı. İşte yapılan açıklama;

Iletişim Başkanlığı Bayram Ikramiyesi Yalanlaması

Editör: Aliye Tulum