Sahibinden sitesinde gece yarısından bu yana erişim sorunu yaşanıyor. Siteye girmek isteyen kullanıcılar, "erişim sağlanamıyor" uyarısı ile karşılaşıyor. İddiaya göre; domain ücretini ödemeyi unutan şirketin boşa düşen domainini ABD’li bir şirket 2025’e kadar satın almış.

Sahibinden.com'a ne oldu, neden erişilemiyor?

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Sahibinden.com ile ilgili forum sitelerinde şok bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre, Sahibinden.com'un domain'i düşmüş ve farklı bir firma tarafından satın alınmış. Sosyal medyada paylaşılan bir iddiaya göre ise, süresi dolmuş veya yenilenmemiş olan alan adının Amerikalı bir şirket tarafından alındığı belirtiliyor.

Nevşin Mengü'den bomba anket yorumu: Turgut Altınok sessiz ve derinden gidiyor olabilir Nevşin Mengü'den bomba anket yorumu: Turgut Altınok sessiz ve derinden gidiyor olabilir

Sahibinden.com'dan açıklama geldi mi?

Sahibinden.com, Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır.

Sorunun en kısa sürede giderilmesi için ilgili firmanın çalışmaları devam etmekte olup konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Editör: Aliye Tulum