Moskova, beklenmedik ve dehşet verici bir saldırıyla sarsıldı. Crocus Belediye Binası'nda gerçekleşen bu korkunç olayda, konser salonunda bulunanlar hedef alındı. Rus medyasının aktardığı bilgilere göre, kamuflaj giymiş en az dört silahlı saldırgan salona girerek insanların üzerine ateş açtı. Panik ve kaos içinde, salon boşaltıldı, ancak saldırı anı kameralar tarafından kaydedildi ve dehşet verici görüntüler ortaya çıktı.

New York Times'tan İmamoğlu yorumu! 'Çok sayıda Türk potansiyel cumhurbaşkanı olarak görüyor' New York Times'tan İmamoğlu yorumu! 'Çok sayıda Türk potansiyel cumhurbaşkanı olarak görüyor'

Saldırının ardından, binada bir patlama meydana geldi ve yangın çıktı. Ancak, patlamanın sebebi hala netleşmezken olay yerine hızla çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi, ancak saldırganlar hala kaçmayı başarmış gibi görünüyor.

Rus medyası, Crocus City Hall konser salonuna gerçekleştirilen saldırıda en az 40 kişinin hayatını kaybettiğini, 100’den fazla insanın yaralandığını bildirdi.

Editör: Amine Ebrar