CHP lideri Özgür Özel, İzmir'de müşteri olarak taksiye binen Delil Aysal tarafından saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden taksi şoförü Oğuz Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay konuşmasındaki sözlerinin sorulması üzerine tepkisini dile getirerek "Kalbinin yerinde taş olsa bu laf edilmez. Depremzedeye tehdit olur mu? Kalbinin yerinde taş var demek ki bu adamın, kalbi yok!" dedi.

Özel, konuya ilişkin değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

"Hepimizin yüreği hala yanıyor. Bu meseleyi siyasete alet etmek istemem. Ancak Erdoğan'ın 'Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi?' ifadeleri; gerçekten vicdan, akıl, yürek sahibi kimsenin bırakın söylemeyi, duymaya bile tahammül edemeyeceği sözler. Hataylılara siyasi şantaj yapılmasını Hataylılara havale ediyorum.

Özel'den Erdoğan'a sert çıkış: Senin kimsesiz gördüklerinin yanında duracağız Özel'den Erdoğan'a sert çıkış: Senin kimsesiz gördüklerinin yanında duracağız

Kalbinin yerinde taş olsa bu laf edilmez. Depremzedeye tehdit olur mu? Kalbinin yerinde taş var demek ki bu adamın, kalbi yok!" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün 6 Şubat depremlerinden en fazla etkilenen şehirlerden biri olan Hatay'da konuştu.

Erdoğan, burada yaptığı açıklamada muhalefeti hedef almış ve "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Nigar Topcu