Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın depremde yerle bir olan şehrimiz Hatay'da yaptığı konuşmada "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez." ifadelerini kullanmasına tepkiler devam ediyor.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da bir video yayınlayarak tepkisini dile getirdi. Enginyurt, sosyal medya platformu Twitter'dan paylaştığı gönderiye "Erdoğan, Hatay AKP li Belediye olmadığı için hizmet alamadı, garip kaldı, Belediyeler AKP olmazsa hizmet yok diyor. Artık bir ders verme zamanı geldi." notunu düştü.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün 6 Şubat depremlerinden en fazla etkilenen şehirlerden biri olan Hatay'da konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KAAN üzerinden muhalefete yüklendi Cumhurbaşkanı Erdoğan, KAAN üzerinden muhalefete yüklendi

Antakya Spor Salonu'nda düzenlenen AKP Hatay İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, muhalefeti hedef almış, aynı zamanda bir itirafta bulunmuştu.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Nigar Topcu