CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa'da partisinin Manisa Belediye Başkanı adayının kim olacağı konusunda ve Suudi Arabistan'da oynanması planlanan, ancak iptal edilen Süper Kupa maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Biri Aday Biri Destekçi

Anket sonuçlarına göre, CHP'nin Manisa Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan iki ismi belirten Özgür Özel, bu isimlerin önceki dönem CHP Manisa İl Başkanı Musa Semih Balaban ve Manisa Eczacılar Odası eski Başkanı Devrim Bali olduğunu dile getirdi. CHP'ye üye olanların bugün gerçekleştirecekleri oylama ile Bali ve Balaban arasından birinin Manisa Belediye Başkan adayı olacağını, diğerinin ise destek vereceğini açıkladı.

Yerel seçimlerle ilgili başka mesajlar da veren Özel, "Manisa'da Manisa ittifakına, İstanbul'da İstanbul ittifakına, Türkiye'de Türkiye ittifakına güveniyoruz" dedi.  

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması beklenen ancak kulüplerin maça Atatürk tişörtü ve pankartı ile çıkma talebinin Suudi yetkililer tarafından reddedilmesi üzerine iptal edilen Süper Kupa finaliyle ilgili konuşan Özel, baş sorumlunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirtti.

Ömer Çelik'ten Atatürk uyarısı: Çirkin beyan ve saldırganlığın karşısındayız Ömer Çelik'ten Atatürk uyarısı: Çirkin beyan ve saldırganlığın karşısındayız

Suç 'Her Şeyi Ben Bilirim' Diyen Erdoğan'dadır

Özel, şu ifadelerde bulundu;

"Bu maç, 100. yılda Türkiye dışında adı Atatürk olmayan bir stat dışında olamaz. İzmir Atatürk Stadı'na yakışırdı. Yurt dışında yapacaksanız bir mazaret olur o da KKTC'de, yani burası kadar vatan bildiğimiz bir yerde olur. Hiçbir yerde oynanamaz ama Suudi Arabistan'da hiç oynanamaz. Bunlar gelince Anıtkabir'e gidiyorlar mı? İstiklal Marşı'na saygı gösteriyorlar mı? İşte böyle kepazelik olur.

Hepimiz utandık, çok tepkiliyiz ama suç ne kulüplerde ne de istifa ettirilerek bütün suçun yükleneceği TFF'dedir. Suç, 'Her şeyi ben bilirim' diyen Erdoğan'dadır. Atatürk'ü, İstiklal Marşı'nı pazarlık konusu yapan baş suçlu Erdoğan'dır. Fenerbahçe ve Galatasaray'a, onlara destek veren Beşiktaş'a ve tüm kulüplere müteşekkiriz. Suudi Arabistan'daki hadsizlere ve 100. yıl kupasını oraya yollayan hadsizlere hadlerini bildirmişlerdir."

Editör: Şevval Başçakır