İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Süper Kupa maçındaki kriz sonrasında yaptığı çağrıyla Beşiktaş'taki Barbaros Meydanı'nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin Mustafa Kemal Atatürk fotoğraflı poster ve tişörtlere izin verilmemesi nedeniyle iptal edilmesine değindi. İmamoğlu ayrıca, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın maça çıkmama kararı alarak ülkeye dönmesini doğru bir adım olarak nitelendirdi.

Hükümetin tavrını eleştiren İmamoğlu, "Ülkedeki yönetici akıl böyle kritik olaylardan sonra bir süre kayboluyorlar ortadan, ses bile çıkarmıyorlar" dedi.

Kars'ta korkutan deprem! AFAD açıklama yaptı Kars'ta korkutan deprem! AFAD açıklama yaptı

Atatürk Her Zaman Kazanır

İmamoğlu, özetle şu ifadelerde bulundu;

"Gönül birliğimizi çok güçlü kılmalıyız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Mustafa Kemal Atatürk her zaman kazanır, her zaman milletine kazandırır.

Ülkedeki yönetici akıl böyle kritik olaylardan sonra bir süre kayboluyorlar ortadan, ses bile çıkarmıyorlar. Bir ülkenin kralının ölümüne milli yas ilan ediyorsunuz ama o ülke Atatürk'ün fotoğrafına bile tahammül edemiyor. İtibar çok önemlidir. Lafla iş olmaz.

O Kupa Maçı Artık Oynanmasın

İtibar nedir biliyor musunuz? Çalışacaksınız, üreteceksiniz, liyakata göre görev vereceksiniz. Demokrasiniz, adalet sisteminiz güçlü olacak. Boşuna Tayfun Kahraman, Can Atalay hapis yatmayacak.

Bir öneri yapayım, o kupa maçı artık oynanmasın. Millet bu anıyı unutmayacak. O kupayı ikiye bölün birisi Galatasaray müzesinde birisi de Fenerbahçe müzesinde ilelebet dostluk içinde yaşasın. Ama bir şölen yapın. O şölenin yeri de Beşiktaş’taki Dolmabahçe Sattı olsun İnönü Stadı olsun. Üç takımın bütün Türkiye’nin takımlarını davet ettiği bir spor şöleni olsun."

Editör: Şevval Başçakır