3 Mart yerel seçimlerine saatler kala, seçim heyecanı tüm Türkiye'de doruk noktasına ulaşmışken, kamuoyu araştırma şirketleri de son anket sonuçlarını açıklıyor. Bu kez sıranın Ordu ve Antalya'ya geldiği belirtiliyor. GENAR Başkanı İhsan Aktaş, dün Balıkesir, Edirne ve Hatay'da yapılan son anket sonuçlarını paylaşmıştı. Bugün ise Ordu ve Antalya'nın verilerini kamuoyuyla paylaştı.

ANKERTLER ARASINDAKİ BÜYÜK FARK

Ankete göre AK Parti Ordu adayı Hilmi Güler, rakiplerine büyük bir fark atmış durumda. Güler, oy oranlarının yüzde 52,6'sını alırken, en yakın rakibi AK Parti'den İYİ Parti'ye geçen Enver Yılmaz ise yüzde 23,9'da kalmış. Daha önce yapılan MAK araştırmasında ise İYİ Parti Ordu adayı Enver Yılmaz'ın oy oranı yüzde 39 olarak belirlenmişti. Bu ankette mevcut belediye başkanı ve AK Parti adayı Hilmi Güler ise yüzde 36 oy almıştı. Bu sonuçlar, seçim dinamiklerinin ne kadar hızlı değişebildiğini gösteriyor ve seçim günü için heyecanı artırıyor.

ENVER YILMAZ KİMDİR?

İYİ Parti Ordu adayı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu kurucu il başkanlığı yaptı. 32 yaşında AK Parti Ordu milletvekili seçilen, Yılmaz, 2014 yılına kadar milletvekilliği yaptı. Yılmaz, 2014-2018 yılları arasında ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmüştü.

Elazığ'da okul müdürü 9 çocuğa 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı Elazığ'da okul müdürü 9 çocuğa 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı

İŞTE ANKET SONUCU

Ordu Anket

Editör: Mert Kaan Taş