Sosyal medya fenomeni ve Youtuber Merve Veziroğlu’nun eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında fenomen ismin sağlık durumu takipçileri tarafından merak konusu oldu. Youtuber Merve Veziroğlu sağlık durumu nasıl? Merve Veziroğlu'na ne oldu? 

ADINA ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK DİYORLAR

Üsküdar'da yaşayan yüksek mimar ve Youtuber Merve Veziroğlu Yıldırım (32), kocası Yunus Yıldırım'ın bıçaklı saldırısına uğradı. Evdeki tartışmanın ardından Yunus Yıldırım, eşini meyve bıçağıyla defalarca bıçakladı. Merve Veziroğlu Yıldırım ağır yaralı olarak hastaneye kaydırılırken saldırgan ise yakalandı. Merve Veziroğlu Yıldırım'ın ablası Şerife Yavuz, "32 yerinden bıçaklamış" dedi.

Eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı iddia edilen Merve Veziroğlu’nun ağır yaralı olarak hastane kaldırılan Veziroğlu'ndan ilk açıklama geldi.

NASIL OLMUŞTU?

Olay sabah saatlerinde Üsküdar'da yaşandı. Yaklaşık 1 yıl önce Üsküdar'daki evlerine taşınan yüksek mimar ve Youtuber Merve Veziroğlu Yıldırım (32) ile Yunus Yıldırım (31) çifti iddiaya göre şiddetli geçimsizlik yaşıyordu. Yıldırım çifti sabah saatlerinde bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle Yunus Yıldırım mutfaktan aldığı meyve bıçağıyla Merve Yıldırım'ı yatak odasında 32 yerinden bıçakladı. Yunus Yıldırım daha sonra polisi arayarak eşini bıçakladığını söyleyip kendini ihbar etti. Öte yandan şüpheli olay yerine gelen sağlık ekiplerine yaralı eşinin içeride yattığını söyledi. Gözaltına alınan Yunus Yıldırım, Asayiş Büro Amirliğine götürüldü. 

ABLASI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Merve Veziroğlu Yıldırım'ın ailesi haberi alır almaz hastaneye koştu. Abla Şerife Yavuz ise olayın ardından kız kardeşinin yaşadığı eve geldi. Şok geçiren Yavuz, "Kız kardeşimi şu anda yoğun bakıma aldılar kanaması var. Tam olarak biz de bilmiyoruz. Şoktayım. Şiddet cezalarının kesinlikle ağırlaştırılmasını istiyorum. Akşam yatıyoruz sabah ne halde kalkacağımız belli değil. Şoklar içindeyim. İnşallah iyi olur. Hastaneden aramışlar 32 yerinden bıçaklandığı söyleniyor." dedi.

MERVE VEZİROĞLU SAĞLIK DURUMU NASIL? 

Merve Veziroğlu yaşadığı olay sonrasında ilk kez açıklama yaptı. Merve Veziroğlu şunları söyledi: 

Dualarınız ve sevginiz bana ulaştı. Çok teşekkür ederim. Mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Eskisi gibi olmam zaman alacak. Ölümle yaşam arasındayken beni toplayıp hayata kazandıran ,Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma hastanesinin mükemmel doktorları, hemşireleri ve bütün sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsem az. Size anlatmak istediğim çok şey var, biraz toparlanayım. Ameliyatım için dualarınızı bekliyorum güzel kalpli insanlar, sevgiyle...s-dab1ee837dbda2f3d6c9bd3356b208ed2e12c5cd

KOMŞULARI ANLATTI

Komşu Ali Aydın, "Aralarında geçimsizlik olduğunu adam söylemişti bana zaten. 1 senedir buradalardı, yeni evlilerdi"  ifadelerini kullandı.

MERVE VEZİROĞLU KİMDİR?

Sosyal medya fenomeni ve Youtuber olan Merve Veziroğlu Yıldırım, Youtube'da 118 bin Instagram'da ise 18 bin takipçiye sahip. Tasarımcı ve yüksek iç mimar olan Veziroğlu 2017 yılından bu yana Youtube'a içerik üretiyor.

Editör: Şevval Başçakır