ABB Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı bir yayında  İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili kendisine yaptığı çağrıyı etik bulmadığını belirterek "Gerçekten aday olmamı istiyorsanız, hadi çık gel aday ol demekle olmaz, başka partide kaydım var. 1 gün önce beni arayıp teklif getireceğim, böyle bir şey düşünür müsünüz demesi lazımdı. Herkes korkak vs. diyordu. Ben zaten söyledim oybirliği olsaydı olurdum. Kazanacağımı düşünüyorum. Anketler ortada." dedi.

Yerel seçimin ardından yapılan ankette dikkat çeken sonuç Yerel seçimin ardından yapılan ankette dikkat çeken sonuç

Yavaş'tan Akşener'in adaylık çağrısına tepki: Kura mı çekecekti aramızda? Yavaş'tan Akşener'in adaylık çağrısına tepki: Kura mı çekecekti aramızda?

'Korkaklığını Partimize Operasyon Çekerek Cesarete Dönüştürmeye Çalışıyor'

Akşener, Yavaş'ın sözlerine yanıt vererek , "Sayın Mansur Yavaş korkaklığını bizim partimize operasyon çekerek cesaret örneği haline çevirdi. Bunu ayıpladığımı ifade etmek isterim. Kendisine şahitli, ispatlı bu söylendi. Dolayısıyla cesaret edemedi. Vatandaşın, milletin talebini kabul etmekten korktu. O cesareti gösteremedi, o mücadeleyi veremedi. Sonuç itibariyle o günler geçti, bugün itiraf etti. Partimizin il başkanının, bütün ilçe başkanlarının istifa ettiğini ve kendisiyle çalıştığını itiraf etti. Yani cesareti İYİ Parti'ye göreymiş. Kendisini alkışlıyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: Nigar Topcu