Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından, görevine yeni başlayan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan için Türkçe ve İngilizce tebrik mesajı yayınladı. Şimşek mesajında ekonomi ekibine güvenini vurgulayarak "Mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olmaya devam ederken, hayata geçireceğimiz yapısal reformlarla program kazanımlarımızı kalıcı hale getireceğiz." dedi.

Türkiye'nin ünlü süt ve süt ürünleri üreticisi iflas etti: Yüzlerce çalışan işsiz kaldı Türkiye'nin ünlü süt ve süt ürünleri üreticisi iflas etti: Yüzlerce çalışan işsiz kaldı

Bakan Şimşek’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:


“Merkez Bankası Başkanı Sayın Fatih Karahan bugün yeni görevine başlamıştır. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Başkan ve ekibine güvenimiz ve desteğimiz tamdır. Önümüzdeki dönemde de ekonomi programımızı kurumlar arası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Güçlü ekonomi ekibimiz ile makro finansal istikrarın pekişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olmaya devam ederken, hayata geçireceğimiz yapısal reformlarla program kazanımlarımızı kalıcı hale getireceğiz.”

Editör: Nigar Topcu