Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, seçim döneminde kendisi hakkında iftira kampanyaları yürütüldüğünü ve sahte videolar yayınlandığını söyleyerek sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'nın CHP'yi bölme ve kendisi üzerinden algı yaratma çabasında olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:
"Seçim döneminde 'Terör örgütleri Kılıçdaroğlu'nu istiyor' iftirasını atıp sahte videolarla kampanya yapanlar bugün çıkmış 'Cumhur İttifakı CHP'nin başına Kılıçdaroğlu'nu istiyor' ters psikolojisiyle algı yaratıyorlar. Çünkü şunu iyi biliyorlar; Bu millet teröre geçit vermez!"

Deniz Yücel'de Semih Yalçın'a tepki: Sinan Ateş davasından sıyrılacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz Deniz Yücel'de Semih Yalçın'a tepki: Sinan Ateş davasından sıyrılacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz

Eski CHP lideri, mevzubahis manipülasyonların amacını da şu sözlerle dile getirdi:
"'Teröristlerle yan yana gibi gösterelim, millet oy vermesin. CHP’liler de bu iktidarı sevmez, Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakını yan yanyanaymış gibi gösterelim ki, asıl istediğimizi alalım.' Siz de şunu bilin: Nasıl ki terör örgütleri başlarını ezeceğimi biliyordu, bunlar da Kılıçdaroğlu bu ülkeyi yönetirse milletin abad, kendi akıbetlerinin ise berbat olacağını biliyor!"

Kılıçdaroğlu, bu tür algı tuzaklarına düşülmemesi gerektiğini vurguladı ve şöyle devam etti:
"Bu algı tuzağına düşmeyiniz. Bunlar beni istemez!!! Ben de bunlarla yan yana gelmem!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "hançeri açıkla" sözlerine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine atıfta bulunarak şu sert ifadeleri kullandı:
"O hançeri sen çok uzun yıllar tuttun. Getirdin 15 Temmuz’da milletin sırtına sapladın. Sen, senin ağababaların, işbirlikçilerin, beslemelerin ve hançeri beraber tuttukların bilsin ki; milli bağımsızlığımızı ve milli ekonomimizi hedef alan, kurduğunuz bu sirki başınıza yıkacağım!"

Kılıçdaroğlu, açıklamasını "Vatan kurtulacak..." sözleriyle bitirdi.

Editör: Nigar Topcu