İyi Parti’de yapılan olağanüstü kurultay sonucu Meral Akşener dönemi resmen sona serdi. Kurultayda galibiyet elde eden Müsavat Dervişoğlu genel başkanlık görevine resmen başladı. Gerçekleşen tören ile Dervişoğlu görevi Akşener’den teslim aldı.

İyi Parti Genel Merkezinde düzenlenen törende Meral Akşener ile Müsavat Dervişoğlu çay eşliğinde sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu. Bir süre sonra oluşan sessizliği ile Dervişoğlu’nun ‘çok sessiz oldu’ söylemleri bozdu ve görüşme gülüşmeler eşliğinde devam etti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Düzenlenen törende konuşan Dervişoğlu; “Sayın genel başkanımızın fedakarlıkları ile bu yolculuğa çıktık ve bu günlere geldik. Türk milletinin huzurunda partimizi kurduğu için ve ülkemiz siyasetine kattıkları için teşekkür ediyorum. Ben bir bayrak teslim alıyorum ve bu bayrağı daha ileri taşımaya söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

İKTİDARLIK GELİYOR

Meral Akşener ise yaptığı açıklamada; “Ben bir koltuk değil, ortak bir birikim devrediyorum. Partimizi kurarken ‘biz’ mantığı ile yola çıktık. Kurultayımız da herkese örnek olacak bir şekilde saygı içerisinde gerçekleşti, bunun için de herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Bu değişimle de herkese özellikle gençlere örnek olmayı diliyor ve iktidarın yolunun  açılacağını belirtmek istiyorum” dedi.

CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'a hapis cezası! CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'a hapis cezası!