İstanbul Tuzla'da hırsızlık timinde görevli bir polis memuru iddiaya göre, hem mesai arkadaşlarını hem de bölge esnafını 20 milyon lira dolandırdı.

Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler

Bu zamana kadar dolandırıcılarla mücadele eden polis memurları bu kez kendileri dolandırıldılar. Kendilerini mağdur eden ise arkadaşları polis memuru Hüseyin Kolo oldu. 9 yıllık polis olan Kolo, mesai arkadaşları ve esnaftan çeşitli yatırımlar adı altında para toplayarak 20 milyon liralık vurgun yaptı.

Dolandırıcı Kolo, çevresi tarafından güleryüzlü ve yardım sever olarak biliniyordu. Bu sebeple de mağdur olduğuna inanmayanlar oldu. 

Avukat Melisa Çağan, dolandırıcı polisin hırsızlık timinde çalıştığını açıkladı. Bir başka avukat Sedanur Kalkan ise Kolo'nun çevresine güven duygusunu oluşturduğunu belirterek, "Mağdur olduğuna inanmayanlar var." ifadelerini kullandı.

Ama bu hallerinin onu kamuflajı olduğu yıllar sonra ortaya çıktı. Hırsızlık timinde görevli polis, esnafı, arkadaşlarını hatta meslektaşlarını dahi dolandırdı. Kanal D Haber'de yer alan habere göre çevresi Kolo'ya öyle inandı ki kimisi ineklerini satıp parasını bile ona verdi.

9 YILLIK POLİS MEMURUYDU

Hüseyin Kolo, mesleğe 9 yıl önce başladı. İlk çalıştığı yer yabancılar şubesi oldu, sonra da Tuzla'da bir karakola atandı.  Hırsızlık timinde görev yapan Kolo, meslektaşlarının güvenini kazanmak için onlarla çok yakın ilişkiler kurdu, çok sevecen ve güleryüzlü bir şekilde herkese ailesinden biriymiş gibi yaklaştı. Hüseyin Kolo yıllar sonra da bu güven duygusunu çevresini kandırarak 'paraya' çevirdi.

20 MİLYON LİRA TOPLADI

Kolo ilk önce karakoldaki mesai arkadaşlarını kandırdı, sonra gittiği olaylardaki mağdurları ve tanıştığı iş insanlarını hedef aldı. Türlü türlü yatırım yalanlarıyla onlardan da paralar topladı.

Kolo'nun 50'ye aşkın kişiden 20 milyon aşkın para topladığı belirlendi. Ama iddiaya göre o parayı da yasa dışı bahis oynarken kaybetti ve foyası da ortaya çıkmış oldu. Mağdur polisler, arkadaşlarını şikayet etmek zorunda kaldı. Hüseyin Kolo şu anda cezaevinde tutuklu.

Editör: Gülşah Yıldız