'Kara para aklamak', 'yasa dışı bahis çetesine üye olmak' gibi suçlamalardan tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat, duruşma sırasında tutukluluk halinin devam kararı verildiğinde sinir krizi geçirdi ve intihar girişiminde bulundu.

Kritik teklif Meclis'te kabul edildi: Ceza yağacak! Kritik teklif Meclis'te kabul edildi: Ceza yağacak!

Tutukluluğun devamına karar verilen duruşmada, Dilan Polat'ın, eşi Engin Polat'la göz göze geldiğinde gözyaşlarına boğulduğu ve kızıyla konuştuğu sırada ağladığı dikkat çekti. Tutukluluk kararını duyan Polat, mahkeme salonundan çıkarken 'Nida' diye çığlık atarak jandarma ile ayrılmıştı.

KOĞUŞTA İNTİHARA KALKIŞTI!

Polat'ın mahkeme kararını kaldıramayarak intihara kalkıştığı ve koğuşta "Ölmek istiyorum" diye bağırdığı belirtiliyor. Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre, hastaneye kaldırılan Polat'ın kollarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler tespit edildi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Hastanedeki muayenenin ardından cezaevine geri gönderilen Dilan Polat'a psikolojik destek sağlanmaya başlandı. DilanPolat'ın avukatı Hüseyin Kaya, "Büyük bir sinir krizi geçirip kendine zarar verdiği doğru. Bunu ne ile yaptığını bilmiyorum" dedi. Durum, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Editör: Nigar Topcu