Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: Allah herkese böyle bir rakip versin Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: Allah herkese böyle bir rakip versin

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan'a dair CİMER'e yapılan şikayetle ilgili açıklamalarda bulunan Büşra Bozkurt, kendi ve birçok Merkez Bankası çalışanının Erol Erkan tarafından mağdur edildiğini öne sürdü. Bozkurt, Erol Erkan'ın bir çalışanı asansörde tokatlayıp işten çıkardığını ve bu olayın güvenlik kamerası kayıtlarında olduğunu ifade etti.

Yetkisiz Kişi Olmasına Rağmen Önemli Güce Sahip

Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddialarıyla ilgili Sözcü gazetesine açıklamalarda bulundu. Bozkurt, CİMER'e yaptığı şikayetlerin eksik olduğunu belirterek, Erol Erkan'ın "yetkisiz bir kişi" olmasına rağmen bankada önemli bir güce sahip olduğunu ve birçok çalışanı mağdur ettiğini belirtti.

Bozkurt, Gaye Erkan'dan herhangi bir rahatsızlık verici davranış görmediğini belirtirken, Erol Erkan'ın resmi bir yetkisi olmamasına rağmen bankada önemli bir güce sahip olduğunu ve kimsenin onun talimatlarına karşı çıkamadığını söyledi. Ayrıca, Erol Erkan'ın başkan yardımcısının odasını kullanarak, makam arabası ve özel koruma gibi imkanlardan yararlandığını öne sürdü.

Bozkurt, Erol Erkan'ın banka çalışanlarına yönelik sert davranışlarından bahsederken, işten çıkarılma sürecinde aşağılandığını, tehdit edildiğini ve mağdur edildiğini dile getirdi. Ayrıca, Erol Erkan'ın başkanlık katına sadece ailenin kullanımı için özel bir mutfak yaptırdığını ve bu mutfaktan yapılan lüks harcamaların Sayıştay denetiminde ortaya çıkabileceğini iddia etti.

Editör: Şevval Başçakır