Özgür Özel Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığına seçildi Özgür Özel Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığına seçildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan günlük hava durumu tahmin raporuna göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ayrıca, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Giresun, Erzurum ve Muş çevrelerinde yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Bu yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Trakya kesimi, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Eskişehir, Erzurum ve Muş çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar görülecek.

Özellikle Marmara (Bilecik hariç), Kuzey Ege kıyıları ile Batı ve Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli yağışların bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Marmara Bölgesi genelinde 8 ila 10 derece azalması öngörülüyor. Bu durum, özellikle bu bölgelerde dikkatli olunması gerektiği anlamına gelmektedir.

AKOM Uyardı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamada, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Açıklamada, sıcaklıkların yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyden esen rüzgarın etkisiyle 8 ila 10 derece birden azalarak kış değerlerine gerileyeceği ifade edildi. Aynı zamanda, beraberinde yer yer kuvvetli sağanak yağışların yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Açıklamada bugün öğle saatlerinden itibaren pazar sabahına kadar sürecek yağışların, şehrin kırsal ve yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur, zaman zaman kar şeklinde etkili olabileceği uyarısında bulunuldu. İstanbul ve çevresindeki vatandaşlardan, meydana gelebilecek olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları istendi.

Editör: Şevval Başçakır