TRT Spor'da yer alan habere göre, Galatasaray kamp yaptığı otele geri döndü. Sarı kırmızılılar, Atatürk tişörtleriyle ısınmaya çıkmak istiyor ve kabul edilmezse maça çıkmayacakları iddia ediliyor.

Fernando Santos: Kaybetmeyi hak edecek bir maç oynamadık Fernando Santos: Kaybetmeyi hak edecek bir maç oynamadık

Isınmaya Atatürk Baskılı Tişörtle Çıkmak İstediler

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Kupa'nın oynanıp oynanmayacağı konusunu görüşmek üzere Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantıda bir araya geldi. Toplantının ardından stada gidilmesi beklenirken, yeni bir kriz yaşandı.

Suudi yetkililer, önceden yapılan sözleşmede yer almasına rağmen Süper Kupa maçı öncesinde Atatürk posterine, 'Yurta Sulh, Cihanda Sulh' pankartına, Atatürk tişörtlerine ve İstiklal Marşı'nın okunmasına izin vermemekte direniyorlar.

Sarı-kırmızılı kulüp, maç öncesi ısınma seremonisinde Atatürk baskılı tişörtlerle çıkmayı planlıyordu. Ancak Suudi yetkililerden izin çıkmadı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, izin verilmemesi halinde takımın maça çıkmayacağını bildirdi.

Galatasaray ve Fenerbahçe kafileleri, yapılan görüşmenin ardından başkanlarından gelecek son kararı beklemek için farklı otellerde bekliyor. Henüz stada gitmek için harekete geçmediler.

TFF'den Açıklama Geldi

TFF'den konuyla iligli yapılan açıklamada, "Süper Kupa Maçı Türk Bayrağımız huzurunda, 100. Yıl Kutlama Etkinlikleriyle, Şehitlerimiz için saygı duruşuyla ve sanatçı Norm Ender’in okuyacağı İstiklal Marşımız ile başlayacaktır" ifadelerine yer verilmişti.

Editör: Şevval Başçakır