Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde oynanacak Türkiye Süper Kupa Final Maçı'nda İstiklal Marşımız ve Türk Bayrağına izin verilmeyeceğine ilişkin haberler gündeme bomba gibi düştü.

İddialar ardından Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, bir video yayınlayarak çağrıda bulundu. Enginyurt paylaşımına "Suudi Arabistan, Galatasaray-Fenerbahçe maçında, Atatürk tişörtüne ve İstiklal marşına yasak getirmiş. Dolarla onur satanlara inadına bu maça çıkmayın" notunu düştü.

Enginyurt ayrıca, sosyal medya platformu Twitter'dan konuya ilişkin paylaşımlar yaparak şunları yazdı:

"Suudi Arabistan, Süper Kupa Finali'nde, Atatürk pankartı ve tişörtüne izin vermemiş. İstiklal Marşı okunması da yasaklanabilirmiş. Hadi lan oradan! Paranın kölesi olan AKP, Türkiye'nin onurunu yerle bir ettin. Galatasaray ve Fenerbahçe ,Türk Milletinin gururu için maça çıkmayın.

Suudi Arabistan, Atatürk düşmanlığı yapıyor. Atatürk pankartı stadı alınmıyor. Arabistan'da maç oynamak ayıp ötesi ayıptır. Erdoğan, devreye girip sorunu çözen kahraman (!) olmaya kalkabilir. Sorun baştan çözülmeliydi. Bu maç Suudi Arabistan'da oynanmamalıydı."

Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa Finali iptal edildi Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa Finali iptal edildi

Editör: Nigar Topcu