Bu yıl 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Cannes Film Festivali, tüm görkemiyle ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor.Türkiye’den 77’nci Cannes Film Festivali’nde boy gösteren Birce Akalay, Meryem Uzerli, Pınar Deniz gibi ünlü isimler giydikleri kıyafetlerle çok konuşuldu.

Oyuncu Esra Delmancıoğlu, festivalde Türkiye'yi temsil edenlerin elbiselerini eleştirdi: 

Kızılcık Şerbeti'nin Sezon Finali Sosyal Medyada Kıyamet Kopardı! Kızılcık Şerbeti'nin Sezon Finali Sosyal Medyada Kıyamet Kopardı!

"Bizi temsil eden Türk oyuncular orada yarı çıplak" dedi.

"BENİM OLMAM LAZIMDI”

Oyuncu Esra Dermancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Önüme Cannes Film Festivali ile ilgili görüntüler düşmeye başladı. Türkiye'den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak. Çıplaklık çok enteresan, biz bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyoruz. Hayır, biz 'Türkiye'de develerle gezmiyoruzu' kanıtlamaya çalışıyoruz. İsterdim ki manyak performansları olan oyuncular gitsin, yarı çıplak, havalı yürüyüşler yerine iletişim kurabilecek insanların orada olmasını isterdim. Çırılçıplak yürüyeceğine, mikrofon uzatıldığında iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben biraz utandım. Oraya giden bir Türk oyuncunun uzun uzun konuşmasını dinlemek isterdim. O lisanı konuşmasını isterdim. Aslında Cannes'da benim olmam lazımdı. En azından karşılıklı iki çift laf edebilirdik. Çünkü dillerini, kafa yapılarını biliyorum. Türkiye'de her şeyin çözümü estetik ameliyat sanıyorum."

Editör: Gülşah Yıldız