Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, maddi istekleri ve cebinden para aldığı gerekçesiyle karısına boşanma davası açan kocayı haklı bularak, boşanma kararını kısmen onadı. 

Karısına, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açan kocanın başvurusunu kabul eden Aile Mahkemesi, maddi istekleri ve eşinin cebinden para alması gerekçesiyle kadını tam kusurlu kabul ederek, kocanın boşanma davasını kabul etti. Kadının davasının reddine karar verilen mahkemede, kadının eşine manevi tazminat ödemesine hükmetti. Taraflardan kadın, aleyhine verilen kararlara, koca ise hüküm gerekçesi ve tazminat miktarından ötürü kararı temyiz etti.

BOŞANMA KARARI VERİLEBİLİR

Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını kısmen onadı. Konuyla ilgili görüş bildiren Avukat Fırat Bilici, Yargıtay’ın boşanma sebebi saydığı birçok durum olduğunu belirtti. Bilici konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu davada önemli nokta evlilik birliğinin temelden sarsılması. Evlilik birliğinin temelden sarsılması sebebiyle açılmış olan davalarda bir sürü sebepten dolayı boşanma kararı verilebilir. Bunlardan bir tanesi de eşinin cebinden ondan habersiz para almaktır. Bu durum evlilik ve aile birliğinin devam ettiremeyecek aşamaya geliyorsa, bu birliğin temelden sarsılması gerekçesi ile boşanma kararı verilebilir. Tıpkı bu davada olduğu gibi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roma gezisini eleştirmişti! İmamoğlu'dan yanıt gecikmedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roma gezisini eleştirmişti! İmamoğlu'dan yanıt gecikmedi

Avukat1.5.