Emekliler için bir üzücü bir de sevindirici haber geldi.İkramiyelere zam konusunda bakan son noktayı koydu.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bayram ikramiyesine yapılacak bir zammın gündemde olmadığını belirtti.

Emekliler için sevindirici haberse Emekliler için iyi haberde,Kurban Bayramı öncesinde emekli maaşları ve 3 bin liralık ikramiyeler hesaplara yatırılmış olacak.

10-14 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA HESAPLARA YATACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı ödeme takvimine göre, Haziran ayı maaşları ve ikramiyeler 10-14 Haziran tarihleri arasında ödenecek. Ödemeler öncelikle SSK, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına yapılacak. Böylece, 16 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı’ndan önce tüm emekliler maaş ve ikramiyelerini almış olacak.

İstanbul'da trafiğe bayram düzenlemesi! Kurban Bayramı'nda bu araçlar trafiğe çıkamayacak İstanbul'da trafiğe bayram düzenlemesi! Kurban Bayramı'nda bu araçlar trafiğe çıkamayacak


TEMMUZ AYINDA ENLASYON ÜZERİNDE ZAM TALEBİ

Öte yandan, AKP MKYK toplantısından sızan bilgilere göre, bazı parti üyeleri Temmuz ayında emeklilere enflasyonun üzerinde bir zam yapılmasını önerdi. Ancak bu öneri, kaynak yetersizliği ve EYT ile ilgili endişeler nedeniyle destek görmedi. Parti içinde bu konuda farklı görüşler olduğu ve öneriye itirazların yükseldiği ifade ediliyor.

Editör: Gülşah Yıldız