Silivri'deki seçmenlere seslenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, iktidarın seçimi kazanmak için ayak oyunlarına başvurduğunu belirtti. 2019 seçimlerine göndermede bulunan İmamoğlu, "Bu zihniyet değişmedi. 2019'da ne yapıyorlarsa aynısını yapıyorlar. O zaman da kumpas kurdular, şimdi de aynısını yapıyorlar. Seçimi ayak oyunlarıyla kazanmaya çalışıyorlar" şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin AKP için İstanbul'da seçim kampanyası yürütmesine tepki gösteren İmamoğlu, "Bütün bakanlar burada… Hepiniz gelin önemli değil ama adayınıza yazık, bu kadar küçük düşürmeyin" dedi. 

"ADAYINIZI BU KADAR KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN"

Particilik yapmadık, başka partinin demedik Silivri halkına hizmet etmekte en önde koştuk. İstanbul’da halkçı belediyeciliği size yaşatmak istedik.

Bunlar toplanmış Ankara’dan İstanbul’a gelmiş. Bütün bakanlar burada… Hepiniz gelin önemli değil ama adayınıza yazık, bu kadar küçük düşürmeyin. Ankara’dan toplanmış gelmişler iyi yapmışlar hoş gelmişler ama bunların derdi milletin değil, bir avuç insanın seçim kazanması…

Korkuyorlar, bir kişiye hesap verememekten korkuyorlar. Biz Allah’ın kulundan korkmayız. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden milletin evlatlarıyız.

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken konuşma: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken konuşma: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir

"ONLAR BİR KİŞİYE TABİDİR, BİZ HALKÇIYIZ"

Onlar bir kişiye tabidir, biz halkçıyız. Onlar rantçı, onlar 'kanal' diyor. Biz ise 'İstanbul' diyoruz. Gündemlerinde yokmuş gibi davranıyorlar ama inanmayın çünkü onlar Kanal İstanbul’u yapmaya mecburdur. Yapamayız diyemezler bir kişiden fırça yemekten korkarlar.

Onlar İstanbul’un kaynaklarını bir avuç insana aktarmaya çalışıyorlar. Kaşıkla verdiklerini kepçeyle almaya çalışıyorlar. Söz veriyorum; milletin parasını millete vereceğiz. Bu şehri ranttan koruyacağız. Yeter ki siz bizim arkamızda durun."

Editör: Mert Kaan Taş